Michal Doleżal wreszcie w Polsce! Przeszedł test na obecność przeciwciał koronawirusa

Polski Związek Narciarski na swoim profilach na portalach społecznościowych poinformował, że Michal Doleżal przyjechał do Polski. Trener naszych skoczków poddał się we wtorek wymazowi do badań w kierunku SARS-CoV-2, nie wychodząc z samochodu.

Po wielu tygodniach przerwy Michal Doleżal wreszcie mógł przyjechać do Polski. Dzięki temu nasi skoczkowie mogą już definitywnie rozpocząć przygotowania pod okiem głównego szkoleniowca.

Zobacz wideo Top 3 błędy, kiksy, wpadki. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Michal Doleżal wreszcie w Polsce! Przeszedł test na obecność przeciwciał koronawirusa

- W poniedziałek, w mobilnym punkcie „Drive&Go-Thru” w Krakowie, wymazowi do badań w kierunku SARS-CoV-2 poddał się trener naszych skoczków Michal Doleżal, który po dłuższej przerwie mógł w końcu przyjechać do Polski na wspólne treningi z zawodnikami - czytamy w komunikacje PZN. Czeski trener do wykonania badania nie musiał nawet wyjść ze swojego samochodu. 

Badanie przeciwciał anty-SARS-CoV-2 nie służy do rozpoznania COVID-19, nie potwierdza obecności wirusa, ale dodatni wynik świadczy o przebyciu zakażenia w przeszłości. Gdyby jednak okazało się, że wynik Doleżala jest dodatni, musiałby przejść dodatkowe badania w kierunku koronawirusa. Więcej o sportach zimowych na sportsinwinter.pl

Przeczytaj także: