Adam Małysz potwierdza zwolnienia w PZN. Wiemy, o jakie dyscypliny chodzi

Epidemia koronawirusa przyniesie duże straty w międzynarodowym narciarstwie. Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło pierwsze zwolnienia wśród zatrudnionych zawodników. Informacje potwierdził w rozmowie ze sport.tvp.pl Adam Małysz. Według informacji Sport.pl mają dotyczyć biegów narciarskich oraz snowboardu.

Według Adama Małysza zwolnienia zostały zatwierdzone przez prezydium związku. - Są już zwolnienia w PZN. Nie wiem, ile dokładnie. Umowy dla niektórych trenerów nie są podpisywane, trwa czekanie. Musimy się liczyć, że nie będziemy mieli tyle pieniędzy. Liczymy jednak, że los się uśmiechnie - mówił w rozmowie ze sport.tvp.pl. - Do zimy jeszcze sporo czasu. Liczymy, że będzie tak jak do tej pory, robimy wszystko, aby tak było. PZN nie posiada żadnych rezerwowych pieniędzy - dodawał. 

Zobacz wideo

Zwolnienia w PZN. Dotknęły biegów narciarskich i snowboardu

Według informacji Sport.pl zwolnienia dotyczą biegów narciarskich oraz snowboardu. W przypadku tej pierwszej dyscypliny chodzi o serwismenów. Jak informował portal sportsinwinter.pl, trenerem kadry  młodzieżowej przestał być także Janusz Krężelok. Możliwość dokonania cięć ma być związana z większą współpracą pomiędzy grupą mężczyzn i kobiet. Biegaczy i biegaczki może obsługiwać ten sam skład serwismenów, więc kilku z nich nie będzie potrzebnych. 

Zmiany w funkcjonowaniu kadry biegów narciarskich. Nie tylko nowy trener

Lukas Bauer będzie w nadchodzącym sezonie najważniejszą osobą w polskich biegach. Ma koordynować pracę całej grupy polskich zawodników, ale nie będzie trenował obu kadr. Sam zajmie się grupą mężczyzn, a u kobiet szkoleniowcem został Martin Bajcicak. Justyna Kowalczyk i dotychczasowy trener kadry, Aleksander Wierietielny będą się z nim konsultowali. - Istnieje duża szansa, że będziemy organizowali wspólne obozy szkoleniowe. Muszę jednak zaznaczyć, że jestem zainteresowany nie tylko współpracą między męską i żeńską kadrą, ale także zespołem serwisom i młodszymi zawodnikami - opowiedział dla sportsinwinter.pl Lukas Bauer.

- Aleksander Wierietielny i ja nie odchodzimy w pełni, we dwójkę popracujemy jako konsultanci kadry - zdradziła portalowi dailyskier.com Justyna Kowalczyk. - Podczas każdego z obozów organizowanych w Zakopanem z drużyną będzie Wierietielny, bo trener mieszka w Zakopanem. Latem ja postaram się być tydzień w miesiącu z kadrą, a zimą być może częściej - stwierdziła.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .