Donald Trump ma plan dla sportu. "Będzie jak za starych, dobrych lat"

- Będziemy najpierw robić sport dla telewizji. Jak za starych, dobrych lat - powiedział Donald Trump na cotygodniowym brefingu w Białym Domu.

Gdy Dana White przygotowuje się do majowej gali UFC, prezydent Donald Trump nie uważa tego pomysłu za ryzykowny. - Będziemy najpierw robić sport dla telewizji. Jak za starych, dobrych lat - powiedział Donald Trump, który na cotygodniowym briefingu w Białym Domu przedstawił też trzystopniowy plan przywracania krajowego sportu do normalności.

Sport tylko na ekranie to ma być etap pierwszy. W drugim kibice mają już być wpuszczani na areny. - Może będą usadzani co trzecie krzesełko - powiedział prezydent USA. Trzeci etap zakłada już pełne obłożenie trybun. - Kiedy wirus zniknie, znów będziemy mieli pełne areny i będziemy mogli cieszyć się sportem, jak to powinno być - dodał Trump.

Zobacz wideo Były napastnik Widzewa pokonał koronwirusa.

Donald Trump: Kibice też chcą wrócić

Trump już w zeszłym tygodniu mówił, że kibice tęsknią za sportem. - Oni też chcą wrócić. Chcą oglądać koszykówkę, baseball, piłkę nożną, hokej. Chcą zobaczyć swój sport. Chcą wyjść na pola golfowe i oddychać świeżym powietrzem - mówił Trump po spotkaniu z przedstawicielami najważniejszych rozgrywek sportowych w kraju (NHL, NBA, WNBA, MLS, NFL, MLB, WWE, PGA Tour, UFC, NASCAR i IndyCar).

UFC skorzystało na przepisie, ale nie jest pierwsze

Na razie sport w USA się zatrzymał. Poza sportami walki, które uratował przepis wprowadzony przez władze Stanów Zjednoczonych. Zakłada on, że wydarzenia sportowe są istotnym elementem gospodarki potrzebnym do jej prawidłowego funkcjonowania. W ten przepis włączone zostały wszystkie sporty walki - m.in. WWE, ale także UFC, które w środę poinformowało, że zaległa kwietniowa gala odbędzie się 9 maja. Na razie nie wiadomo gdzie, ale najprawdopodobniej w nowoczesnej siedzibie UFC Apex w Las Vegas.

Oczywiście bez udziału publiczności. To żadna nowość, bo już w marcu taką galę - a precyzyjniej: telewizyjne show - zorganizowała polska federacja Fame MMA. Tak samo organizacja WWE, która też planuje swoje wydarzenia w Performance Center w Orlando, gdzie na co dzień trenują przyszłe gwiazdy wrestlingu.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .