Norweg zazdrości Lewandowskiemu. "Czuję się ofiarą. U nas takie pomieszczenia są zabronione"

Jakob Ingebrigtsen zazdrości warunków do treningu Marcinowi Lewandowskiemu. Po otwarciu obiektu Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem Polak będzie mógł się przygotowywać do ewentualnych mistrzostw Europy w Paryżu w pomieszczeniach, które symulują powietrze na odpowiedniej wysokości. "Nie mam takich możliwości, jak on" - mówił Norweg dla NRK.

Norweg uważa, że to może być znacząca przewaga Lewandowskiego w kontekście ewentualnego startu na mistrzostwach Europy w Paryżu. "Mamy zakaz wyjazdu z Norwegii, więc nie mogę udać się na obóz do Sankt Moritz, gdzie zawsze trenowałem w górskich warunkach. Gdyby nie epidemia bylibyśmy w Arizonie, gdzie też udałoby się dostosować tak, żeby być na nie później przygotowanym" - stwierdził Ingebrigtsen w rozmowie z NRK. 

Zobacz wideo Co słychać w klubach ekstraklasy? Cięcia, cięcia i stan uśpienia

Norweg zazdrości Lewandowskiemu. "U nas takie pomieszczenia są zabronione"

Polak w rozmowie z norweską telewizją przyznał, że w Zakopanem czeka na niego dziesięć takich pomieszczeń. Mają one dostosować organizm zawodnika do przebywania na odpowiedniej wysokości. "U nas takie pomieszczenia, jakich będzie używał Marcin są zabronione. Nie mam takich możliwości, jak on. Norwegia to chyba jedyny kraj z takim systemem, czuję się jego ofiarą" - wskazał Ingebrigtsen. 

Mistrzostwa Europy w Paryżu zaplanowano na dni 26-30 sierpnia. Pozostałe imprezy lekkoatletyczne tego sezonu zostały odwołane lub przesunięte na jesień. W tym gronie są przede wszystkim igrzyska olimpijskie w Tokio, które mają się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: