Klucz do rozegrania igrzysk. "To czynnik zmieniający zasady gry"

W ostatnich dniach dużo dyskutuje się o problemach z organizacją igrzysk olimpijskich w Tokio pomimo przeniesienia ich na 2021 rok. Cytowany przez telewizję "BBC" profesor Davi Sridhar, ekspert ds. zdrowia w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka, igrzyska będą bardzo zagrożone. "W takiej sytuacji to bardzo nierealistyczne" - mówi.

Profesor Davi Sridhar, ekspert ds. zdrowia w Wielkiej Brytanii, ocenił dla telewizji "BBC" szanse na organizację przez Tokio igrzysk olimpijskich w przyszłym roku w sytuacji, gdyby do tego momentu nie udało się wynaleźć szczepionki na koronawirusa. "To bardzo nierealistyczne" - twierdzi. "Jeśli dostaniemy szczepionkę wcześniej to szanse wzrosną" - wskazuje.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Szczepionka na koronawirusa jedyną szansą igrzysk w Tokio? 

Sridhar twierdził, że rozwiązanie problemu przyjdzie za około półtora roku. "Z tego, co w tym momencie słyszymy od zajmujących się tym naukowców, powinna nadejść wcześniej. A szczepionka to czynnik zmieniający zasady gry w tej sytuacji" - opisuje. 

"Myślę, że jedyną nadzieją dla wszystkich jest teraz pozostanie w domach, stosowanie się do zaleceń i wspieranie osób pracujących w laboratoriach i szpitalach. Nauka to droga, dzięki której wydostaniemy się z epidemii" - przekonuje Sridhar. Igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przeniesione na 2021 rok. Miałyby się odbyć w dniach 23 lipca - 8 sierpnia. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: