Biznes, który może być warty miliardy. "Taka maseczka jest do zrobienia"

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób w czasie epidemii koronawirusa wróci sport i czy sportowcy też będą musieli nosić maski zgodnie z wymogiem, który obowiązuje w Polsce od czwartku. Problem w tym, że na razie takich nie ma. - Ten kto pierwszy je opatentuje może być wielkim zwycięzcą - mówi dla "Super Expressu" doktor Paweł Grzesiowski.

Produkcja masek, które pomogą w walce z epidemią koronawirusa już od kilku tygodni jest uważana w Polsce za bardzo dobry interes. Teraz, gdy w planach jest stopniowy powrót do normalności, niektórzy mogą się zainteresować ochroną sportowców, która może wymagać specjalistycznych rozwiązań, których na rynku na razie brakuje. "Nie ma obecnie maseczek odpowiednich dla sportowców. Ale ten kto pierwszy je zrobi będzie wielkim zwycięzcą. Ten biznes może być warty miliardy" - mówi doktor Paweł Grzesiowski w rozmowie z "Super Expressem"

Zobacz wideo Czołowe ligi planują powrót do gry.

To będzie biznes warty miliardy! Sportowcy potrzebują specjalnych masek

Według lekarza maska dla sportowca będzie musiała spełniać kilka wymogów. "Wyzwaniem będzie zrobienie tego tak, żeby maseczka nie utrudniała oddychania przy dużym wysiłku fizycznym. Nie może dopuścić do zaburzeń wymiany gazowej u sportowca. Potrzebne byłyby zatem maseczki z odpowiednim systemem zaworów, które pracowałyby uwzględniając jak najniższe opory podczas wdechu i wydechu. Myślę, że to jest do zrobienia" - twierdzi Grzesiowski. 

Jako przykład dla takich działań Grzesiowski wskazuje technologię wykorzystywaną przy sprzęcie skoczków narciarskich. "Skoro robi się różnego rodzaju wyszukane i skomplikowane technologicznie kombinezony dla skoczków, to tym bardziej można zrobić maseczki dla sportowców. Mamy przecież różne technologie do wykorzystania. Nie tylko warto o tym pomyśleć, warto już zacząć działać w tym kierunku" - wskazuje immunolog. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: