Mistrz świata F1: Czołowe zespoły ryzykują swoim egoizmem upadek F1

Mistrz świata z roku 2016, Nico Rosberg zarzuca czołowym zespołom F1 egoizm, który może poskutkować upadkiem serii.

W ostatnich dniach zespoły doszły do porozumienia z władzami F1 w sprawie obniżenia limitu budżetowego na rok 2021 do 150 milionów dolarów. Jednocześnie pojawiają się głosy, że limit ten powinien być dodatkowo zmniejszony do 125 lub nawet 100 milionów.

Zobacz wideo Krychowiak o obniżce wynagrodzeń w klubie:

Spekuluje się jednak, że czołowe ekipy są przeciwko dalszemu zaciskaniu pasa. W rozmowie z francuskim L'Equipe Nico Rosberg stwierdził, że tego typu nastawienie z ich strony zagraża istnieniu dwóch, trzech, a może nawet czterech mniejszych stajni.

Były mistrz świata ostrzega najlepsze zespoły F1

- Jeśli masz egoistyczne jednostki, które chcą, by wszystko było po ich myśli, to wtedy wszystko w tym sporcie się zawali. Ciągle jest parę zespołów z czoła stawki, które nie zamierzają współpracować i chcą utrzymać swoją pozycję. Część z nich ostatecznie się ugięła, bo zrozumiała potrzeby mniejszych ekip i dostrzegła pełny obraz sytuacji - przyznał Rosberg.

- Ten sport nie może funkcjonować, jeśli dwa, trzy lub cztery zespoły wypadną ze stawki. W związku z tym konieczne jest, by o nie zadbać i pilnie dążyć do dalszego cięcia kosztów - dodał Rosberg.

Więcej informacji o F1 na portalu F1wm.pl.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: