Dużo nowości w najnowszej odsłonie gry FIFA! Wracają stare drużyny

FIFA 21 szykuje nowości dla fanów piłki nożnej. Dzięki zmianom EA Sports gra ma być jeszcze bardziej realistyczna. Wprowadzona ma zostać zasada VAR, dodatkowo wrócą stare drużyny, dodane kolejne ikony w FUT oraz rozbudowany zostanie nowy tryb.

EA Sports planuje wydanie kolejnej edycji gry FIFA. Premiera nowych części przeważnie miała miejsce na przełomie września/października. Podobnie planowana jest premiera gry FIFA 21, chyba że plany Electronic Arts pokrzyżuje pandemia koronawirusa. Dla nowej wersji gry przygotowano kolejne aktualizacje, w tym rozbudowany tryb Volta.

Zobacz wideo

EA Sports doda nowe elementy do rozgrywki i przywróci stare drużyny

Najpewniejszą zmianą, będzie wprowadzenie do rozgrywki systemu sędziowania VAR. Podobna zmiana zaprezentowana została w grze FIFA 15, kiedy pojawiła się technologia goal-line i funkcjonuje ona do dziś. Nie podano jednak oficjalnych informacji o tym, jak miałby pracować system wideoweryfikacji - czy opierałoby się to na zwykłej animacji, w trakcie której sędzia będzie podchodził do ekranu i dopiero pojawi się powtórka z linią spalonego, czy producenci wprowadzą jeszcze inne zmiany, które wpłyną na pojawienie się sędziów VAR. 

Dodatkowo na drodze EA stoi Ultimate Team - czyli wirtualne rozgrywki online. Tam sędziowie nie mogą sobie pozwalać na błędy i weryfikację schematycznych decyzji, które mogliby wprowadzić producenci. Szczególnie że wersja online wykorzystywana jest w esportowych turniejach. 

Dla fanów streetballu dobrą wiadomością będzie kontynuacja i rozbudowanie trybu Volta, który został wprowadzony w poprzedniej edycji gry. Nie podano jednak konkretnych zmian, którymi chcą zaskoczyć graczy producenci gry. Powróci za to stadion Camp Nou. Nie wiadomo natomiast co z klubami i drużynami narodowymi, od których EA nie otrzymało licencji w grze FIFA 20. Wśród takich ekip znajduje się m.in. reprezentacja Brazylii i Juventus, który w grze nazwany został Piemonte Calcio. Na informację o otrzymaniu licencji trzeba jednak poczekać jeszcze kilka tygodni. 

Dodatkowo FIFA Ultimate Team zostanie poszerzona o kolejne ikony. Potencjalnymi piłkarzami, którzy mają się pojawić w nowej edycji FIFY, mają być David Beckham, Franz Beckenbauer oraz Francesco Totti. Wiadomo jednak, że każdy gracz ma swoich ulubieńców, których chciałby zobaczyć w najnowszej wersji gry. Z tego powodu między innymi na Twitterze pojawiają się posty z "listami życzeń" skierowanymi do EA Sports.