Dana White podał termin najbliższej gali UFC. Aż trzy walki o pas mistrzowski!

UFC podało datę zaległej gali, która miała się odbyć 18 kwietnia i przygotowało dla fanów aż trzy walki o pas mistrzowski. Wstępnie zaplanowano galę na 9 maja, nie podano jednak konkretnego miejsca, w którym zorganizowane zostanie wydarzenie.

Dana White w rozmowie z "ESPN" oficjalnie potwierdził datę i kartę walk, które odbędą się na najbliższej gali UFC. Początkowo galę UFC 249 zaplanowano na 18 kwietnia, jednak na drodze w organizacji stanął gubernator stanu Floryda, który naciskał na stację ESPN odpowiedzialną za transmisję UFC. Dana White został zmuszony do odwołania wydarzenia, jednak Stany Zjednoczone uznały, że inicjatywy sportowe stanowią niezbędny element funkcjonowania gospodarki. 

Zobacz wideo

Rząd Stanów Zjednoczonych ratuje sporty walki

Galę UFC 249 uratował przepis, który został wprowadzony przez władze Stanów Zjednoczonych. Zakłada on, że wydarzenia sportowe są istotnym elementem gospodarki, potrzebnym do przywrócenia prawidłowego jej funkcjonowania. W ten przepis włączone zostały wszystkie sporty walki w tym WWE. 

Pandemia koronawirusa wstrzymała świat sportu i także wokół zaplanowanej przez prezydenta UFC gali krążyło wiele kontrowersji. Dana White pierwotne wydarzenie planował zorganizować w kasynie Tachi Palace Resort. Organizatorzy nie podali miejsca, do którego przeniesiona zostanie gala UFC 249. Dobrą informacją dla fanów MMA jest fakt, że podczas gali stoczone zostaną trzy walki o pas mistrzowski.  

UFC 249 - karta walk zaplanowanych na galę 9 maja

Walką wieczoru będzie starcie o mistrzowski pas w wadze lekkiej między Tonym Fergusonem (25-3) a Justinem Gaethje (21-2). Pozostałe dwa starcia o pas to walka pomiędzy Henrym Cejudo (15-2) a Dominickiem Cruzem (22-2) w wadze koguciej oraz starcie kobiet w wadze piórkowej, w której Amanda Nunes (19-4) podejmie Felicię Spencer (8-1).