44 przypadki koronawirusa na warszawskiej uczelni! Były skoczek narciarski jest w środku. "Sytuacja jest trudna"

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie wykryto 44 przypadki zakażenia koronawirusem u studentów. Zarządzono kwarantannę wewnątrz budynku. Jak podaje portal skijumping.pl, jedną z przebywających tam osób jest były skoczek narciarski, Szymon Pawłowski. - Robiono nam testy. Jestem zdrowy, natomiast sytuacja jest trudna - mówi.

Wśród studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie wykryto już 44 przypadki koronawirusa. Wcześniej studenci sami uskarżali się na symptomy podobne do COVID-19, a zarząd uczelni organizował kwarantannę, przy jednoczesnym zamknięciu blisko 300 studentów w jednym budynku. Studenci mieli być oskarżani o "symulowanie" objawów.

Zobacz wideo Bundesliga chce wrócić do gry. Wichniarek: Piłkarze nie będą mieć obaw

Były polski skoczek w szkole objętej kwarantanną

W SGSP przy ul. Słowackiego w Warszawie przebywa ponad 300 studentów. Jak pisze portal Onet, paru z nich ostatnio alarmowało w mediach społecznościowych, że są podchorążowie, u których wystąpiła wysoka gorączka i inne symptomy wskazujące na ewentualne zakażenie koronawirusem. Jeden z podchorążych, z którymi rozmawiał portal, mówił, że alarmowano władze uczelni. Nic jednak nie zrobiły. - O sytuacji informowaliśmy dowódcę i prorektora-zastępcę komendanta, który stwierdził, że symulujemy - opowiadał.

Wirus musiał się tu dostać z zewnątrz

Jak podaje portal skijumping.pl, jednym ze studentów, który został zaangażowany w kwarantannę w warszawskiej SGSP jest były polski skoczek, Szymon Pawłowski. - Robiono nam testy. Jestem zdrowy, natomiast sytuacja jest trudna. W mojej kompanii, czyli na pierwszym roku studiów, są przypadki zakażeń. Staraliśmy się możliwie przestrzegać zasad higieny oraz izolacji, jednak to nie wystarczyło. Wirus musiał dostać się na uczelnię z zewnątrz - wskazuje zawodnik

Co ciekawe Pawłowski wrócił do skakania w lutym podczas zawodów LOTOS Cup, w których wystartował. Dla skijumping.pl zaznacza, że nie planuje powrotu do kariery skoczka, a jedynie rekreacyjne treningi na skoczni. Na razie wciąż przebywa jednak w Warszawie i nie wie dokładnie, gdy wróci do swoich rodzinnych stron. 

Przeczytaj także:

Ostatniego pacjenta pożegnali owacją, ale śmiertelny wirus wrócił. "Tykająca bomba zegarowa"
Dwukrotny mistrz Polski chce się wycofać z rozgrywek! "Gwóźdź do trumny. Nie jestem takim kamikadze"
700 zakażonych i dwa zgony. Słowacy działają stanowczo. Swoją szczepionkę chcą mieć już jesienią

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.