Jeden sport działa w najlepsze mimo pandemii. "Dziwię się, że będzie transmisja"

Eddie Hearn skomentował organizację zbliżającej się gali UFC 249. Brytyjski promotor bokserski uważa, że w przypadku jego dyscypliny nie byłoby możliwości zrealizowania takiego projektu. Dziwi się także, że media będą chciały transmitować galę zaplanowaną na 18 kwietnia.

Dana White ogłosił, że najbliższe gale UFC odbędą się bez zmian. Zostaną one przeniesione natomiast na prywatną wyspę, a prezydent UFC zagwarantuje wszelkie środki bezpieczeństwa. Zapewnił także, że jest w stanie organizować cotygodniowe gale przez najbliższe dwa miesiące. Nie podano jeszcze dokładnego miejsca, natomiast przedstawiono datę oraz zestawienie walk.

Eddie Hearn w odpowiedzi na organizację walk MMA uważa, że w przypadku boksu jest to niemożliwe. Dlatego z jednej strony docenia promotora, ale z drugiej uważa, że w pewnym momencie należy się zatrzymać i poczekać na rozwój wydarzeń. 

- Ja nie rozważałbym organizacji wydarzenia, nawet nie myślę o opcjach. To jest jego upór. Jedna z wielu rzeczy, które sprawiają, że Dana White odnosi sukcesy, ale w pewny momencie trzeba usiąść i wywiesić białą flagę. Jestem zaskoczony tym, że ESPN się tym zajmuje, chcą wyników i pieniędzy - komentuje organizację gali UFC 249 Eddie Hearn.

Zobacz wideo

Boks nie wystartowałby w czasie pandemii koronawirusa

Szef Matchroom Boxing zdradził także, że stoją nad nim osoby, które mogłyby zatrzymać organizację gal bokserskich w trakcie pandemii koronawirusa

- To niewiarygodne. Chciałbym myśleć, że w boksie nie ma nikogo, kto mógłby mnie powstrzymać, a ja podwinąłbym rękawy i zrobił to na własną rękę. Ze Sky Sports i DAZN, nie mógłbym organizować wydarzeń sportowych. Będąc szczerym, to jest niesmaczne - powiedział "Express Sport" Eddie Hearn. 

Promotor boksu uspokoił także, że mimo odwołania zaplanowanych gal bokserskich, federacja nie poniesie dużych strat finansowych. Przyznał także, że jego zdanie w tej sprawie podziela inny promotor boksu Bob Arum.

- Nie wołynęło to zbytnio na nasz biznes. Finansowo jesteśmy spokojni, poza pewnymi początkowymi kosztami, których nie mogliśmy odzyskać. W ciągu ostatnich ośmiu lat zbudowaliśmy przyzwoity biznes, mamy silną pozycją i płynność finansową - zapewnił Brytyjczyk.

Eddie Hearn w swojej karierze promował gale, w których udział brali m. in. Anthony Joshua, Amir Khan czy Giennadij Golovkin. Zorganizował także walkę Joshua - Kliczko, która odbyła się na stadionie Wembley w Londynie. 

Więcej o: