Dramat! Start Grand Prix Formuły 1 znowu przesunięty! Kolejny wyścig odwołany

Kolejny weekend wyścigowy sezonu 2020 Formuły 1 się nie odbędzie. Tym razem organizatorzy poinformowali o przesunięciu Grand Prix Kanady, które miało być rozgrywane w dniach 12-14 czerwca.

Po przesunięciu wyścigu F1 w Kanadzie kolejnym teoretycznie miałoby być Grand Prix Francji w dniach 26-28 czerwca. Wiele osób twierdzi, że sezon mógłby się rozpocząć dopiero w Austrii (3-5 lipca), albo Wielkiej Brytanii (17-19 lipca). Jeśli Grand Prix Kanady nie uda się rozegrać w tym sezonie, będzie to pierwszy przypadek od 11 lat, kiedy w kalendarzu zabraknie wyścigu w Montrealu. 

Zobacz wideo To jest wojna milionerów z miliarderami!

Grand Prix Kanady Formuły 1 też przełożone! 

W tym sezonie najbliżej rozegrania wyścigu było podczas inauguracji w Australii, gdzie pojawili się kierowcy, ale u mechaników kilku z nich wykryto przypadki zakażenia koronawirusem, a u kolejnych podejrzenia choroby. Ryzyko było zbyt duże, więc zdecydowano się odwołać imprezę. 

Sezon może wystartować dopiero pod koniec czerwca

Następnie przełożono pięć wyścigów - w Wietnamie, Bahrajnie, Holandii, Hiszpanii i Azerbejdżanie, odwołano GP Monako. Kilkanaście dni przed planowanym rozpoczęciem sezonu zapadła decyzja, że w innym terminie zostanie rozegrane GP Chin. 

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: