UFC przenosi się na prywatną wyspę! Walki będą się odbywać co tydzień

Dana White powiedział, że najbliższa gala UFC odbędzie się zgodnie z planem. Prezydent UFC chce zorganizować wydarzenie 18 kwietnia na prywatnej wyspie. W ten sposób uniknie problemów związanych z pandemią koronawirusa. Planowane są również kolejne gale najpopularniejszej organizacji MMA w takiej samej formie.

Pandemia koronawirusa wciąż paraliżuje wydarzenia sportowe, jednak władze UFC nie zamierzają odwoływać najbliższych imprez. Dana White poinformował, że chciałby, aby planowane gale odbyły się bez zmian. Prezydent UFC poinformował, że znalazł miejsce, w którym zawodnicy bezpiecznie mogliby stoczyć swoje walki. Najbliższa gala UFC 249 zaplanowana jest na 18 kwietnia, a w ciągu najbliższych dni White ma potwierdzić wynajęcie prywatnej wyspy, na której zorganizowane zostaną walki.

- Potrzebuję jeszcze jednego lub dwóch dni, aby zapewnić prywatną wyspę na nasze gale. Przenosimy tam potrzebną infrastrukturę. Planuję walki co tydzień, a wszyscy zawodnicy, trenerzy i personel obsługujący wydarzenia będą regularnie testowani pod kątem obecności wirusa - oświadczył Dana White.

Zobacz wideo

UFC 249 odbędzie się bez zmian? Dana White przygotowuje prywatną wyspę

Walki planowane na galę UFC 249 zdaniem prezydenta organizacji odbędą się bez zmian, jednak nie przewidziano na nich obecności publiczności, co w obecnej sytuacji nie dziwi nikogo. Większość wydarzeń sportowych wciąż zostaje zawieszona, a MMA może być pierwszą dyscypliną, która to zmieni. Jeżeli pomysł White'a zostanie zrealizowany, od 18 kwietnia, przez następne dwa miesiące, co tydzień odbywać się będą walki MMA.

- Wracamy 18 kwietnia, a moim zamiarem jest także zorganizowanie międzynarodowych pojedynków. Mamy między innymi prywatne samoloty, którymi sprowadzimy zawodników - twierdzi Dana White.

Podaną datę Amerykanin potwierdza na swoich kontach społecznościowych. Kilkanaście godzin temu White udostępnił post, w którym ogłosił walkę wieczoru między Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje. W opisie możemy przeczytać, że walka transmitowana będzie przez stację ESPN, jednak nie podano jeszcze dokładnego miejsca. 

Na stronie UFC ogłoszono także pełną listę walk zaplanowanych na zbliżającą się galę.