Policja zatrzymała 12 lekkoatletów w "domu mistrzów" za... zebranie po treningu

Dwunastu lekkoatletów skończyło trening w areszcie. Policyjny pick up czekał na nich w Iten, słynnej miejscowości wykuwania biegowej formy. Powodem było ich zebranie po treningu.

Poranny trening dla dwunastu biegaczy pochodzących z różnych krajów zakończył się w areszcie. - Kończyliśmy zajęcia o 7:30 rano, kiedy zobaczyliśmy czekający na nas policyjny samochód. Zostaliśmy zabrani na posterunek - opowiadał BBC 20-letni David Birir. Wśród zatrzymanych lekkoatletów są między innymi sportowcy z Bahamów, czy Estonii. Policję zawiadomił kontroler, który sprawdzał sytuację w Iten. To miejsce jest znane na całym świecie - w "domu mistrzów" trenują najsłynniejsi biegacze świata. W związku z rozwojem epidemii koronawirusa Kenia zakazała grupowych treningów. Można ćwiczyć tylko indywidualnie. 

Zobacz wideo Sportowcy trenują w domu

Policja zatrzymała biegaczy na 10 godzin w areszcie

O całym zajściu poinformował BBC kenijski trener Joseph Cheromei. Według jego relacji sportowcy zachowywali odstępy w trakcie biegu, ale po skończonym treningu zebrali się w kilka małych grupek. To nie spodobało się policji, która zatrzymała ich na 10 godzin w areszcie. Według Cheromeia sportowcy nie mieli złych intencji i zachowywali odstępy, ale zazwyczaj po skończonym treningu zatrzymują się w jednym miejscu i razem wracają do domów. Ponieważ Kenia zakazała organizowania obozów treningowych w Iten, część sportowców wynajmuje domy pojedynczo. 

“Przy długich dystansach biegaczom bardzo trudno jest zachować odpowiednią motywację i tempo, jeśli trenują w pojedynkę”, tłumaczył Cheromei w rozmowie z BBC. Nie mają jednak wyjścia. Policja twierdzi, że wszystkie informacje były dostępne na Facebooku. Problem polegał na tym, że niektórzy je przeoczyli. Po wysłuchania wszystkich wyjaśnień, policja zażądała podpisania zobowiązania do trenowania w pojedynkę i zwolniła sportowców do domu.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: