Amerykanie obeszli zakaz wstępu dla publiczności. Pomogą gwiazdy sportu i celebryci

World Wrestling Entertainment testuje projekt, który ma uatrakcyjnić oglądanie amerykańskich gal wrestlingu, które są rozgrywane bez udziału kibiców. WWE chce uniknąć przeraźliwej ciszy w tle i zdecydowała się na przeprowadzenie testów z niecodzienną widownią. W projekt mają być też zaangażowane gwiazdy sportu i celebryci.

Koronawirus storpedował cały świat sportu. Właściwie wszystkie liczące się ligi piłkarskie zostały zawieszone, odwołano także wiele wydarzeń w halach sportowych. W Polsce było to na przykład KSW, które zupełnie zrezygnowało z organizacji swojej gali, nawet bez udziału publiczności. Zupełnie inną drogą poszło jednak FAME MMA, które zrobiło wszystko, by zorganizować swoje show, w formie programu telewizyjnego. Niestety, wszyscy kibice podkreślają, że oglądanie wydarzeń sportowych bez udziału publiczności jest pozbawione ważnego elementu, jakim jest wrzawa trybuni i ogląda się to po prostu dużo gorzej.

WWE walczy z pustymi trybunami. Pomoże w tym technologia

Do takiego samego wniosku doszli właściciele organizacji World Wrestling Entertainment. WWE nie przestało organizować swoich gal, ale przeniosło je do centrum treningowego w Orlando na Florydzie.  Niestety, oglądając w telewizji transmisję z pustej hali można odnieść wrażenie, że wszystko jest pozbawione sensu. Zawodnicy walczą właściwie tylko dla siebie i kibiców przed telewizorami,  ale zupełnie nie czuć tej energii, którą dają trybuny. WWE wpadło więc na kilka pomysłów, jak można temu przeciwdziałać. Wszyscy w USA zdają sobie bowiem sprawę, że ograniczenia imprez masowych mogą występować jeszcze przez wiele miesięcy. 

WWE Fan CouncilWWE Fan Council WWE Fan Council

Wrestling News donosi, że tak zwana WWE Council, czyli specjalnie wyselekcjonowana grupa kibiców dostała możliwość oglądania gali w niecodzienny sposób. Okno transmisji znajduje się w centralnej części ekranu, ale wokół niego jest kilkanaście mniejszych okienek, w których można oglądać  zwykłych kibiców, którzy także oglądają dane wydarzenie i żywiołowo reagują na to, co dzieje się w ringu. 

Gwiazdy i celebryci zamiast kibiców na trybunach?

Oglądający mieli na przykład możliwość wyboru ścieżki dzwiękowej. Mogli słuchać tylko komentatorów i dzięków z pustej. Ale mogli też wybrać ścieżkę dzwiękową, w której słychać było komentatorów, ale także reakcje fanów z "widowni". Dzięki temu można było uniknąć grobowej ciszy na trybunach, a specjalnie skadrowany obraz nie pokazywał przygnębiających pustych miejsc na widowni.  

WWE testuje ten pomysł ze zwykłymi kibicami. Wiele jednak wskazuje na to, że jeśli projekt będzie użyty także w czasie normalnej transmisji telewizyjnej, to organizacja będzie chciała zaangażować do tego także gwiazdy i celebrytów, by uatrakcyjnić swój przekaz. 

Zobacz wideo Kownacki: Nikogo nie ma na ulicach, czuję się jak w filmie. Jak w jakimś horrorze

WrestleMania przeniesiona do sali treningowej

WWE już jakiś czas temu zdecydowała, że największa gala roku, czyli WrestleMania 36, również zostanie przeniesiona do Performance Center. Przez tę decyzję federacja straci ponad 50 milionów dolarów.

WrestleMania to największe wydarzenie roku w rozrywce sportowej, na trybunach gromadzi się nawet 100 tysięcy kibiców, a wykupienia gali w systemie pay-per-view idą w miliony. Większym wydarzeniem sportowym od WrestleManii w USA jest tylko SuperBowl, ale to właśnie ,,Największa scena ze wszystkich'' przyciąga więcej ludzi i bardziej angażuje społeczeństwo w social media. Wokół WrestleManii odbywa się szereg imprez, składających się na tzw. WrestleMania week. Jest to np. WrestleCon, na którym pojawią się całe rodziny i zostawiają mnóstwo pieniędzy, a przy okazji doskonale się bawią. Jest też ceremonia Hall of Fame. Organizowane są także gale Takeover [cykl gal wrestlingu produkowanych przez federację WWE dla rozwojowego brandu NXT - przyp. aut]. Miasta walczą o to, by WrestleMania zawitała do nich, bo napędza to olbrzymią koniunkturę. Szacuje się, że przychody do budżetu miasta sięgają 50 milionów dolarów. Niestety, w tym roku wszystko zostanie odwołane. Więcej można przeczytać tutaj

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: