Leo Messi porównany do Che Guevary. Szokująca okładka "L'Equipe"

Leo Messi poinformował w poniedziałek, że piłkarze Barcelony zgodzili się na obniżkę pensji. Francuski "L'Equipe" z tej okazji umieścił Argentyńczyka na wtorkowej okładce, upodabniając go do Che Guevary.

Piłkarze Barcelony długo nie chcieli zgodzić się na obniżkę pensji o 70 procent. Jest ona drużynie z Katalonii potrzebna, bo z powodu pandemii Barcelona straci spore wpływy finansowe. Ostatecznie Leo Messi poinformował w poniedziałek, że zawodnicy zgodzili się zarabiać mniej. Przy okazji zasugerował, że atmosfera w klubie nie jest najlepsza.

Zobacz wideo Barcelona żałuje, że zatrudniła Setiena?

Leo Messi porównany do Che Guevary

Zareagował na to francuski "L'Equipe", przygotowując wtorkową okładkę. Umieścił na niej Messiego, który wygląda jak Che Guevara, kubański rewolucjonista. - Lionel Messi. Che Barcelony - taki nadano tytuł. Dziennik zwraca uwagę, że zwykle skryty i małomówny Argentyńczyk tym razem wyraził zdanie swoje i kolegów w stanowczy sposób. 

Okładka L'Equipe" wywołała spore kontrowersje, bo Che Guevara to postać dzieląca opinię publiczną. Jedni uważają go za bohatera Kuby, a inni zwracają uwagę, iż miał otwierać obozy pracy i zlecać egzekucję.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o:
Copyright © Agora SA