Trener Janowicza: To niedorzeczne, że Cristiano Ronaldo zarabia milion euro na miesiąc, a naukowiec 2200 euro

- To niedorzeczne, że Cristiano Ronaldo zarabia milion euro na miesiąc, a naukowiec, który myśli o leku na koronawirusa 2200 euro - uważa trener Jerzego Janowicz, Guenter Bresnik.

Guenter Bresnik, trener Jerzego Janowicza, w rozmowie z portalem tennisnet.com odniósł się do pandemii koronawirusa. - To niedorzeczne, że Cristiano Ronaldo zarabia milion euro na miesiąc, a naukowiec, który myśli o stworzeniu leku na raka czy koronawirusa, wraca do domu z 2200 euro. Musimy kwestionować cały system, który to dopuszcza. Nie chodzi o zazdrość, tylko by pozostawić świat znośnym dla kolejnych pokoleń. To są moje główne obawy, jako ojca czwórki dzieci - powiedział.

- Wielką karierę zrobił fejkowy cytat rzekomej "hiszpańskiej biolog": "Dajecie piłkarzom milion euro miesięcznie, a naukowcom 1800 euro. Szukacie teraz ratunku? Poproście Ronaldo i Messiego, niech oni wam znajdą lekarstwo". Ja chciałbym tylko zauważyć, że ten cytat to szalbierstwo podwójne. Zarobki piłkarzy przy dochodach przemysłu farmaceutycznego to jakieś drobne na waciki - napisał kilka dni temu Michał Kiedrowski, dziennikarz Sport.pl. 

Zobacz wideo Cyfrowi atleci - Dlaczego Janowicz złamał klawiaturę?

Trener Janowicza o koronawirusie: Politycy nie rozwiązują problemów

Austriacki szkoleniowiec uważa, że w takich stanach zagrożenia, jak teraz, widać, że politycy nie radzą sobie z odpowiedzialnością. - Nie ma polityka, który mógłby znaleźć rozwiązanie dla jakiegokolwiek problemu. Naprawdę duże problemy są rozwiązywane przez naukowców o niezwykle dużej wiedzy teoretycznej. Nikt ich nie ogranicza i to daje dobry efekt - dodał Bresnik

Na świecie jest już ponad 780 tys. przypadków zakażenia na koronawirusa, a ponad 37 tys. osób poniosło śmierć. 

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .


 

Więcej o: