Koronawirus zatrzymał Jasona Crumpa. Trzykrotny mistrz świata wrócił do Australii

Jason Crump przygotowywał się do powrotu na tor, aż przeszkodził mu w tym koronawirus. Żużlowiec przez rozwój pandemii postanowił wrócić wraz ze swoim synem do Australii. Jednak podróż do domu nie obyła się bez trudności.

Jason Crump po kilku latach przerwy ogłosił swój powrót do żużla. Australijczyk podpisał juz nawet profesjonalny kontrakt z Ipswich Witches. Nową drużynę miał reprezentować w brytyjskiej Premiership. Były mistrz świata postanowił jednak wrócić do swojego rodzinnego kraju wraz z synem Sethem Crumpem, który związany jest z juniorskim British Superbike. 

Zobacz wideo Koronawirus zatrzymał świat sportu. Jakie wydarzenia odwołano?

Koronawirus zatrzymał starty byłego mistrza świata

Jason Crump, w swojej karierze, po mistrzostwo świata sięgał trzykrotnie, a karierę zakończył w 2012 roku. Przez ten czas na torach żużlowych rozwijał się jego syn - Seth. Mimo długiej przerwy żużlowiec postanowił wrócić do zawodu. Start w pierwszych wyścigach utrudniła mu pandemia koronawirusa. 

Brytyjczycy wykluczają start żużla co najmniej do połowy czerwca. Dodatkowo rząd zamknął wszelkie obiekty sportowe, dlatego Jason i Seth postanowili wrócić do Australii. Jak się później okazało, powrót do rodzinnego domu był trudny przez wstrzymanie lotów pasażerskich. Żużlowcom na pomoc ruszyła firma ATPI, która zajmuje się transportem i sponsoruje Jasona Crumpa. 

Obecnie w Australii potwierdzono ponad 4 tys. zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 18 osób (dane z dnia 30.03). Dla porównania w Wielkiej Brytanii zakażonych jest ponad 70 tys. osób, a liczba zgonów wzrosła do ponad 1400 osób. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA