Podczas Fame MMA złamano zakaz zgromadzeń? Policja i prokuratura badają sprawę

Jak poinformowało RMF FM, policja prowadzi czynności sprawdzające w związku z galą Fame MMA, która odbyła się w sobotę. Pomimo obowiązującego w całym kraju zakazu organizacji imprez masowych, na miejscu obecnych było kilkadziesiąt osób.

Gala Fama MMA była zaplanowana na sobotę w hali sportowej w Częstochowie. Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonemu zakazowi imprez masowych, wydarzenie odwołano. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu go bez udziału publiczności w Katowicach, jednak nie otrzymano zgody urzędu wojewódzkiego.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu nie tracą poczucia humoru podczas kwarantanny

Galę udało się przeprowadzić w studiu filmowym pod Krakowem. Przed jej rozpoczęciem, na miejscu pojawiła się policja. Nie stwierdzono wówczas złamania prawa, ponieważ każdy z uczestników podpisał umowę o dzieło, a na miejscu odbywała się produkcja filmów. W ten sposób nie łamano zakazu zgromadzeń, który nie dotyczy osób pracujących.

Policjanci, obecni na miejscu wydarzenia, przeprowadzili czynności sprawdzające, po czym zebrany materiał przekazali Prokurarze Rejonowej w Chrzanowie. Teraz to ona będzie badać, czy podczas gali Fame MMA złamano prawo.

Więcej o: