Sport.pl

Podczas Fame MMA złamano zakaz zgromadzeń? Policja i prokuratura badają sprawę

Jak poinformowało RMF FM, policja prowadzi czynności sprawdzające w związku z galą Fame MMA, która odbyła się w sobotę. Pomimo obowiązującego w całym kraju zakazu organizacji imprez masowych, na miejscu obecnych było kilkadziesiąt osób.

Gala Fama MMA była zaplanowana na sobotę w hali sportowej w Częstochowie. Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonemu zakazowi imprez masowych, wydarzenie odwołano. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu go bez udziału publiczności w Katowicach, jednak nie otrzymano zgody urzędu wojewódzkiego.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu nie tracą poczucia humoru podczas kwarantanny

Galę udało się przeprowadzić w studiu filmowym pod Krakowem. Przed jej rozpoczęciem, na miejscu pojawiła się policja. Nie stwierdzono wówczas złamania prawa, ponieważ każdy z uczestników podpisał umowę o dzieło, a na miejscu odbywała się produkcja filmów. W ten sposób nie łamano zakazu zgromadzeń, który nie dotyczy osób pracujących.

Policjanci, obecni na miejscu wydarzenia, przeprowadzili czynności sprawdzające, po czym zebrany materiał przekazali Prokurarze Rejonowej w Chrzanowie. Teraz to ona będzie badać, czy podczas gali Fame MMA złamano prawo.

Więcej o:
Komentarze (7)
Podczas Fame MMA złamano zakaz zgromadzeń? Policja i prokuratura badają sprawę
Zaloguj się
 • sirbankster

  Oceniono 3 razy 1

  ja nie chcę bronić organizatorów Fame MMA ale gdyby policja tak skrupulatnie podchodziła do przepisów do już dawno pozamykano by księży notorycznie łamiących prawo (5 osób na mszy)...

 • jottsp

  Oceniono 3 razy 1

  czyli mozna zrobic sobie grill na 20 osob tylko nalezy zaplacic gosciom za picie piwa - np. badaja jego walory smakowe albo produkcja filmu pt. "Grill party". A tak na serio to policja sie sama osmiesza

 • roki4

  0

  jak Vega robił film, to go policja wygoniła...

 • patologia

  Oceniono 1 raz -1

  ja w tym wydarzeniu widzę same plusy, bo jeśli wszystkie pajace które brały w tym udział są zarażone, to jest szansa że niedługo umrą i to jest optymistyczne bo znikną z internetu te "gwiazdy"

 • bigosmiszcz

  Oceniono 9 razy -1

  Wystarczy pierdnac beknac i po wirusie !!!

  Koronawirus się skończył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX