"L'Equipe": Wimbledon zostanie odwołany! Poważne problemy Francuzów

Jak informuje "L'Equipe", w środę organizatorzy Wimbledonu mają ogłosić odwołanie turnieju. Problemy mają też Francuzi, którzy przełożyli Rolanda Garrosa bez konsultacji z innymi i teraz grożą im poważne konsekwencje.

Koronawirus sparaliżował świat tenisa. ATP i WTA zawiesiły rozgrywki do 7 czerwca. Organizatorzy Rolanda Garrosa przełożyli turniej na wrzesień. Niepewna jest też przyszłość Wimbledonu. - W środę władze Wimbledonu ogłoszą odwołanie turnieju - twierdzi Dirk Hordorff, wiceprezes niemieckiej federacji tenisowej w rozmowie z "L’Equipe". Impreza w Londynie odbywa się na kortach trawiastych. Z powodu specyfiki tej nawierzchni przełożenie turnieju na inny termin może być niemożliwe.

Zobacz wideo Iga Świątek: Decyzja French Open zdziwiła mnie i zaskoczyła świat tenisa

Wojna tenisowych władz. Roland Garros ukarany?

Hordorff dodał, że problemy mogą mieć także władze Rolanda Garrosa, które nie skonsultowały decyzji o przełożeniu turnieju z ATP, WTA, ITF i samymi tenisistami. - ATP przekazało francuskiej federacji tenisowej, że jeśli paryska impreza odbędzie się we wrześniu, męska federacja nie przyzna za nią punktów zawodnikom - ujawnił rozmówca "L’Equipe". Brak punktów miałby dotyczyć tegorocznej i przyszłorocznej edycji Rolanda Garrosa.

Nowy termin otwartych mistrzostw Francji w tenisie to 20 września - 4 października. Tydzień wcześniej, 13 września, w Nowym Jorku zakończy się wielkoszlemowy US Open. - Bernard Giudicelli [szef francuskiej federacji tenisowej - przyp. red.] wie, że popełnił wielki błąd. To jego Waterloo - dodał Hordorff.  

Więcej o: