Wilfredo Leon chciałby zagrać w Polsce! "Miałem oferty z PlusLigi"

Wilfredo Leon zagra w Polsce? - Miałem oferty z PlusLigi - przyznał atakujący naszej reprezentacji, który dziś jest zawodnikiem włoskiej Perugii.

- Miałem oferty z PlusLigi. Chciałbym zagrać w Polsce i bardzo mocno zastanawiałem się, czy nie związać się z którymś z polskich klubów już w najbliższym sezonie. Niedosyt z zeszłego roku zdecydował o tym, że powalczę jeszcze trochę w Serie A - powiedział Wilfredo Leon w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".  Atakujący reprezentacji dodał, że choć w Rosji w barwach Zenitu Kazań wygrał wszystko, to we Włoszech wciąż czeka na mistrzostwo i to ono stanowi dla niego cel. 

Zobacz wideo Kilka klubów ekstraklasy nie będzie chciało grać? Prezes Lecha: Nie wyobrażam sobie tego

Wilfredo Leon o tym, jak wygląda życie we Włoszech w czasie pandemii

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki siatkarskiej Serie A zostały zawieszone do 3 kwietnia. Leon zdradził, jak wygląda teraz jego życie w przerwie od siatkówki. - Sytuacja w Perugii wygląda tak samo jak w całych Włoszech - pozamykana jest większość sklepów i restauracje. Wytyczne są takie, że należy spędzać cały czas w domu i wychodzić tylko w pilnych przypadkach - do sklepu spożywczego, apteki czy - w razie bardzo złego samopoczucia - do szpitala - opowiedział reprezentant Polski.

Leon przebywa głównie w domu. - Od trzech tygodni byłem poza domem zaledwie trzykrotnie: dwa razy w sklepie i raz na krótkim spacerze z rodziną i psem w pobliskim parku. Teraz już kończą mi się zapasy, więc w najbliższych dniach ponownie będę musiał odwiedzić sklep - przyznał siatkarz. Nie wie tylko, jak duże ma zrobić zakupy, bo nie wiadomo do kiedy potrwa ta pandemia.

Więcej o: