Rywale polskich siatkarzy bez trenera. Wszystko przez przeniesienie igrzysk w Tokio

"The Tehran Times" poinformowało o zwolnieniu trenera siatkarzy reprezentacji Iranu, Igora Kolakovicia. Jego zawodnicy mieli zmierzyć się z Polską na turnieju olimpijskim w Tokio, ale ten przełożono z powodu epidemii koronawirusa. Tą decyzją władze irańskiej federacji tłumaczą zwolnienie szkoleniowca.

Irańscy siatkarze zostali bez trenera. Zamiast Kolakovicia ma przyjść nowy szkoleniowiec, który poprowadzi ich na przyszłorocznym turnieju olimpijskim. Władze federacji wolałyby, żeby był to doświadczony trener zagraniczny, ale są w stanie wybrać także spośród krajowych trenerów. 

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Rywale Polaków stracili trenera przez przesunięcie igrzysk

Według "The Tehran Times", działacze decyzję o zwolnieniu Kolakovicia tłumaczą tylko przeniesieniem igrzysk o rok. To wystarczający okres na poprawienie stylu gry i wyników, więc chcą postawić na kogoś nowego. 

Igor Kolaković trenował Irańczyków od 2017 roku. Zdobywał z nimi złoto mistrzostw i igrzysk azjatyckich. Wcześniej prowadził m.in. reprezentację serbskich siatkarzy, z którymi wygrywał mistrzostwa Europy w 2011 roku. Igrzyska olimpijskie w Tokio, które zaplanowano na przełom lipca i sierpnia przełożono na 2021 rok ze względu na sytuację epidemii koronawirusa

Więcej o: