Sport.pl

Norweska federacja narciarska zwolniła dwóch na trzech pracowników! Prawie 100 osób!

96 straciło pracę w norweskiej federacji narciarskiej ze względu na kryzys w czasie epidemii koronawirusa. Na stanowisku utrzyma się trener skoczków, Aleksander Stoeckl, ale budżet tej dyscypliny zanotuje ogromne straty i może zostać zmniejszony.

Kryzys powstały w związku z epidemią koronawirusa coraz bardziej dotyka świata sportu. Straty ponoszą poszczególne kluby, jak i federacje. Nie inaczej jest z norweską federacją narciarską, która poinformowała, że sytuacja zmusiła władze do zwolnienia większości swoich pracowników. 

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Gigantyczne zwolnienia w norweskiej federacji

Jak czytamy w oświadczeniu NSF, pracę straciło 96 ze 142 osób. Posadę utrzymał m.in. trener norweskich skoczków, Alexander Stoeckl. Na stanowisku pozostanie  Christian Mayer, czyli szkoleniowiec, który w tym sezonie doprowadził Maren Lundby do trzeciej Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ z rzędu. 

Największym problemem stało się  niedokończenie wielkiej inwestycji Norwegów, jaką zawsze jest turniej Raw Air. Oszacowano, że odwołanie końcówki turnieju - zawodów w Trondheim i Vikersund - przyniosło stratę aż 5 milionów euro dla całej instytucji. Budżet skoków narciarskich, wynoszący do tej pory 3 miliony, może zostać zredukowany o 25%.

Więcej o:
Komentarze (15)
Norweska federacja narciarska zwolniła dwóch na trzech pracowników! Prawie 100 osób!
Zaloguj się
 • martinnoo

  Oceniono 10 razy 6

  Żeby zaraz dziennikarzyn nie wypupili. W końcu epidemia odsłania to, co jest ważne. Ludzie muszą mieć co jeść, pić, ciepło w tyłek, wywóz śmieci, opiekę medyczną i dach nad głową. Reszta naprawdę jest nieistotna a w szczególności marnej jakości rozrywki typu eventy, dyskoteki, pazurki, fryzurki, treningi personalne, blogerzy i influencerzy, modelki na instagramie czy youtuberzy i inne kocopoły. Niech upadną jak najszybciej. Tego im życzę, nie są przystosowani w żaden sposób do prowadzenia działalności. Zasada działania - "luzik arbuzik", jak we Włoszech. Zero oszczędności, zero myślenia o przyszłości, życie cały czas na kredycie i leasingu - dla poklasku i pokazania jakie to high-life życie influencerskie i glamour prowadzę. Koniec tego, całe szczęście :)

 • matnet77

  Oceniono 8 razy 6

  Jeżeli bardzo bogate kraje wprowadzają takie drastyczne środki, to klęska gospodarcza będzie większa, niż możemy sobie wyobrazić

 • face42

  Oceniono 7 razy 5

  w bogatej Polsce planuje się budowę kilku stadionów do hasania dla kibolskiej braci, a co...

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko dostarczyciele leków na astmę mogą czuć się bezpieczni.

 • saves

  Oceniono 5 razy 3

  Będą mieli czas na podleczenie astmy. Ich zawodnicy również.

 • kaviar100

  Oceniono 1 raz 1

  Państwo wyspa dryfująca na taniej ropie.

 • kaviar100

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to? Bogata Norwegia... A gdzie tarcza antykryzysowa?

 • andrzej.duxa

  Oceniono 3 razy 1

  napiszcie dla rpwnowagi jakie tam sa zasady przyznawania wspracia dla bezrobotnych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX