Władze Fame MMA podjęły decyzję ws. gali! "Jesteśmy przerażeni"

Władze organizacji Fame MMA zapewniają, że sobotnia gala dojdzie do skutku! Jeszcze w piątek miasto Katowice nie zgodziło się na organizację imprezy w Centrum Kongresowym, ze względu na zagrożenie epidemiczne spowodowane pandemią koronawirusa sars-cov-2. Właśnie dlatego odwołano piątkową ceremonię ważenia zawodników.

Gala miałaby się odbyć w sobotę, ale już teraz wiadomo, że organizatorom będzie bardzo trudno znaleźć odpowiednie miejsce do jej rozegrania. Początkowo Fame MMA 6 miało być rozegrane na hali sportowej w Częstochowie, ale władze miasta wypowiedziały tę umowę. Władze Fame MMA chciały więc przenieść wydarzenia do Centrum Kongresowego w Katowicach, ale sprzeciwiły się temu władze miasta! W związku z tym odwołano także piątkową ceremonię ważenia zawodników, która miała być transmitowana w serwisie YouTube. W czwartek pisaliśmy o tym, że wydarzenie ma się odbyć bez publiczności i ma przybrać ramy telewizyjnego show. Ministerstwo Sportu twierdzi jednak, że jest to niebezpieczne.

Władze Fame MMA walczą o organizację wydarzenia

Fame MMA chce doprowadzić do skutku swoją szóstą galę, mimo że na 24 godziny przed wydarzeniem nie wiadomo, gdzie miałoby się ono odbyć. Organizacja wysłała jednak specjalne oświadczenie do Super Expressu, w którym tłumaczy swoje postępowanie.

Zobacz wideo Co legendy MMA myślą o Fame MMA?

- Codziennie w telewizyjnych studiach produkcyjnych odbywają się programy na żywo, przy których pracują dziesiątki osób. Funkcjonują firmy kurierskie, których pracownicy poruszają się po terenie całej Polski, mając bezpośredni kontakt z nadawcami i odbiorcami, o których stanie zdrowia nie mają żadnych informacji. Sklepy są olbężone przez tysiące klientów. Sieciowe markety budowlane nadal funkcjonują, mimo iż nie dystrybuują artykułów pierwszej potrzeby - piszą władze organizacji. 

Fame MMA przygotowało testy na koronawirusa. I dodaje: "Jesteśmy przerażeni, że jak zwykle są równi i równiejsi"

Fame MMA dodaje również, że ma przygotowane serki masek i rękawiczek dla swoich pracowników. Zapowiadają również, że zakupili szybkie testy na koronawirusa, którymi w piątek mieliby zbadać wszystkich uczestników imprezy. - Najbardziej szokujące jest to, że opinia Urzędu Miasta i służb sanitarno-epidemiologicznych została wydana bez uprzedniej wizytacji tych organów. Nikt nie odwiedził nas na miejscu, nie dokonał kontroli. Czy to naprawdę właściwy sposób? Jak można ocenić bezpieczeństwo miejsca, którego nie widziało się na oczy? - piszą w oświadczeniu.

I dodają: - Jesteśmy przerażeni, że jak zwykle w tym kraju są równi i równiejsi. Część firm funkcjonuje. Są to miejsca, w których pracuje znacznie więcej osób niż przy produkcji Fame MMA. Te osoby nie są badane na obecność koronawirusa. Niejednokrotnie nie mają nawet monitorowanej temperatury ciała. W jaki sposób te firmy nie ponoszą ryzyka, a my już tak? Przypominam, że wszystkie osoby pracujące przy Fame MMA znajdują się pod stałą opieką zespołu medycznego, a dziś zostaną poddane testom na obecność koronawirusa. Proszę wskazać drugie taki zabezpieczone miejsce pracy.

Impreza bez udziału publiczności

Na całym świecie odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe i większość profesjonalnych lig zostało już zawieszonych. W Polsce ma się jednak odbyć zaplanowana na sobotę (28 marca) gala Fame MMA 6. Wprowadzony w naszym kraju stan zagrożenia epidemią, a później stan epidemii sprawiły jednak, że organizatorzy już jakiś czas temu zrezygnowali z udziału kibiców w tym wydarzeniu. Organizacja zdecydowała się zmienić charakter swojej i jeśli się odbędzie, będzie można zobaczyć ją tylko w systemie pay-per-view.