Nieoficjalnie: Igrzyska w Tokio nie odbędą się wiosną. Są pierwsze przecieki

Igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przeniesione na 2021 rok z powodu pandemii koronawirusa. Jak donosi japońska gazeta "Yomiuri Shimbun", igrzyska odbędą się nie wiosną przyszłego roku, a na przełomie lipca i sierpnia.

Premier Japonii Shinzo Abe poinformował we wtorek, że w rozmowie z szefem MKOI Thomasem Bachem uzgodnili, że letnie igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone o około rok. Jak donosi CNN, premier Abe przekazał, że lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą się odbyć.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone.

Nieoficjalnie: Igrzyska w Tokio nie odbędą się wiosną

Jak donosi japońska gazeta "Yomiuri Shimbun", igrzyska w Tokio nie rozpoczną się wiosną, jak początkowo sugerowano, a na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku. MKOl decyzję dotyczącą terminu podejmie w ciągu najbliższych czterech tygodni. Wiele jednak wskazuje, że ich termin będzie podobny do pierwotnie zaplanowanego na 2020 rok.

Trudna sytuacja na świecie, związana z pandemią sprawiła, że w wielu dyscyplinach nie było możliwości przeprowadzenia kwalifikacji olimpijskich. Na początku tygodnia federacje kanadyjska i australijska ostrzegły, że nie wystartują w igrzyskach, jeśli zapadnie decyzja o ich przeprowadzeniu w pierwotnym terminie. Z tego powodu zdecydowano się ostatecznie przenieść je na 2021 rok.

Więcej o: