Esport włącza się w walkę z pandemią w USA. Twórcy LoLa przekazali pieniądze

Riot Games i współzałożyciele dołączają się do walki z koronawirusem. Amerykańskie studio zajmujące się produkcją gier, m.in. League of Legends, postanowiło przekazać na walkę z koronawirusem 1,5 miliona dolarów. Władze Los Angeles wydały specjalny komunikat z podziękowaniami.

Riot Games na walkę z koronawirusem wybrała drogę, którą preferuje większość zaangażowanych sportowców. Przeznaczone 1,5 miliona dolarów zostało odpowiednio podzielone. Od samej organizacji do władz Los Angeles dotarło 500 tys. euro. Pozostały milion to inicjatywa dwójki współzałożycieli firmy, Brandona Becka oraz Marca Merilla, którzy oddali po połowie z pozostałego miliona dolarów. Burmistrz miasta Los Angeles postanowił docenić Riot Games.

- W Los Angeles mamy to szczęście, że w naszym mieście funkcjonują branże, które napędzają nie tylko ekonomię miasta, ale też całego kraju i świata. Jedną z nich jest gaming, a jeden z liderów to Riot Games - oznajmił na wtorkowej konferencji prasowej Eric Garcetti, burmistrz LA. 

Zobacz wideo

Esport dołącza do walki z koronawirusem

Środki przekazane przez współzałożycieli Riot Games zostały przekazane w różne miejsca. Dofinansowanie uzyskało Los Angeles Food Bank, dodatkowe 400 tys. dolarów zapewni aż 1,6 miliona posiłków. Fundusz pomocy humanitarnej w walce z COVID-19 zyskało 200 tys. dolarów. Pozostała część pieniędzy, 900 tys. dolarów, zostało przekazane lokalnym organizacjom non-profit.

W Stanach Zjednoczonych potwierdzono blisko 70 tys. zakażeń koronawirusem. Najbardziej zagrożony jest stan Nowy Jork, w którym odnotowano 30 tys. osób z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa. W środę w USA wyliczono ponad 200 zgonów, jednak wiele wskazuje na to, że liczba ta jest znacznie większa. 

Więcej o: