Sport.pl

Vital Heynen o koronawirusie: Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem

- Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem i jaki mają styl życia - powiedział Vital Heynen w rozmowie ze "Sportowymi Faktami", odnosząc się szalejącego we Włoszech koronawirusa.

Włochy znajdują się w ogromnym kryzysie. Zakażonych koronawirusem jest ponad 50 tysięcy osób, a prawie 7 tysięcy zmarło. Do tej sytuacji i przełożenia igrzysk olimpijskich odniósł się w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" Vital Heynen, trener włoskiej Perugii i reprezentacji Polski siatkarzy.

- Jak na to zareagowałem? Powiem to, co zawodnikom - musimy poczekać jeszcze rok, żeby dostać szansę zrealizowania naszego marzenia, ale jeśli dobrze się spiszemy, wciąż będziemy mieli całe życie, żeby cieszyć się spełnieniem tego marzenia. Zatem dostosowujemy do tego plany. Przełożą je jeszcze raz - znów się zaadaptujemy. Zmienią zasady? Znowu zrobimy to samo. Naszym celem jest medal i zrobimy to, co konieczne, żeby go zdobyć. Nie ma dla nas znaczenia, czy igrzyska będą zaraz, za trzy miesiące, za rok, z udziałem publiczności czy bez - stwierdził Heynen.

Zobacz wideo Vital Heynen: "To niesamowite, że cały kraj nam pomaga".

Vital Heynen: Szkoda, że koronawirus najpierw trafił do Włoch

Belgijski trener wypowiedział się również na temat koronawirusa. Uważa, że "Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem". - Moim zdaniem szkoda, że na naszym kontynencie wirus najpierw trafił właśnie do takiego kraju jak Włochy. Japonia poradziła sobie z chorobą znacznie lepiej, bo ma inną kulturę. A kultury danego kraju nie da się zmienić z dnia na dzień. Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem i jaki mają styl życia. To kultura fizycznego kontaktu, wspólnego spędzania czasu poza domem. Przyjazny kraj przyjaznych ludzi, wirus ma się w takim dobrze. Obwinianie Włochów, w ogóle obwinianie kogokolwiek, nie podoba mi się. Lepiej szukać rozwiązania, niż winnych.

Więcej o:
Komentarze (8)
Vital Heynen o koronawirusie: Włosi zapłacili cenę za to, jakim są narodem
Zaloguj się
 • fields1

  Oceniono 13 razy 13

  "Lepiej szukać rozwiązania, niż winnych." I ten cytat z Heinena powinniśmy wszyscy wziąć sobie do serca.

 • robercik50

  Oceniono 9 razy 9

  Włochy krajem przyjaznych ludzi, to wiem. W Polsce w ogóle nie powinno być wirusa.😉

 • cezar61

  Oceniono 8 razy 8

  W punkt.

 • andrzej.wald

  Oceniono 6 razy 4

  W tej chwili trzeba skupić się na tym co można zrobić i jak należy to zrobić, bo szukanie kozłów ofiarnych to ostatnia rzecz jaka może przyjść do głowy komukolwiek racjonalnie myślącemu.

 • a100

  Oceniono 3 razy 3

  Brawop panie Heynen

 • oloros11

  Oceniono 5 razy 3

  zgoda - ale ewidentnie zareagowali za pozno i zle - ogłosili ze zamkna miasto za 2 dni - i co zrobili Wlosi jedni uciekli a inni masowo ruszyli do sklepow - efekty widoczne

 • xzyzzy

  Oceniono 1 raz -1

  "Nie ma dla nas znaczenia, czy igrzyska będą zaraz, za trzy miesiące, za rok" - bawimy się fajnie w odbijanie balonika, żyjąc full wypas na koszt państwa.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 6 razy -4

  Może i lepiej, ale winnym jest zawsze Kaczyński z Rydzykiem oraz Ziobrą. To oni chowają testy i sprawiają, że jest tak źle. A będzie jeszcze gorzej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX