Gwiazdy polskiego sportu łączą siły! Fabiański: W obecnej sytuacji trzeba to wykorzystać

Marcin Gortat z nową akcją dla dzieci i młodzieży. Jego Fundacja przygotowała cykl treningów mentalnych z czołowymi polskimi sportowcami. Spotkania będą online, a każdy uczestnik porozmawia przez kilkanaście minut z Marcinem Gortatem, Łukaszem Fabiańskim, czy Joanną Jędrzejczyk.

W związku z epidemią koronawirusa Marcin Gortat musiał przełożyć na późniejszy termin coroczne Campy dla dzieci. Zamiast Campów, Fundacja Marcina Gortata postanowiła zorganizować lekcje treningu mentalnego - Sports Mentality Academy.

Zobacz wideo Marcin Gortat o sytuacji na Florydzie: Jest kompletnie inaczej niż przed potężnym huraganem

W akcji wezmą udział Joanna Jędrzejczyk, Łukasz Fabiański, Mariusz Czerkawski, Adam Bielecki, Grzegorz Grzyb, Andrzej Fonfara, Piotr Gruszka, Mariusz Wlazły, Paweł Fajdek, Konrad Bukowiecki, Adam Waczyński, Marcel Ponitka, Tomasz Gielo i oczywiście Marcin Gortat. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrana zostanie grupa osób, która będzie miała możliwość porozmawiania za pośrednictwem komunikatora indywidualnie z wybranym sportowcem. W trakcie internetowego spotkania dzieci, uprawiające na co dzień sport, będą mogły porozmawiać o przygotowaniu mentalnym w sporcie, metodach treningowych, ćwiczeniach, jak i również o rozwoju swojej kariery. - W życiu sportowca trening mentalny odgrywa bardzo ważną rolę i nie powinniśmy o tym zapominać bez względu na etap i moment w karierze. Projekt  Sports Mentality Academy przygotowany przez Fundację Marcina Gortata to fajna inicjatywa, do której chętnie się przyłączyłem. W obecnej sytuacji kiedy szkoły i kluby sportowe są zamknięte, powinniśmy wykorzystać ten czas najlepiej, jak możemy i dotyczy to zarówno zawodowych sportowców jak i tych, którzy wielką karierę mają jeszcze przed sobą - powiedział Łukasz Fabiański. - Trzeba wspierać młodych i jak możemy im dać radość i przekazać trochę doświadczenia, to chętnie to zrobię - dodaje Mariusz Czerkawski. 

Aby wziąć udział, należy spełnić następujące kryteria:

  • uczestnik musi mieć od 9 do 17 lat;
  • wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.mg13.com.pl 

Dostępne od piątku (27.03.2020)

Dzieci, które chcą wziąć udział w akademii, zostaną wyłonione w konkursie polegającym na dokończeniu zdania:

  • "Uprawiam sport, bo..."

Zakwalifikują się osoby, których odpowiedzi uznane zostaną za najciekawsze. Liczba miejsc ograniczona!

Przyjmowanie zgłoszeń: 27.03.2020 - 30.03.2020

Wyniki: 31.03.2020

Więcej o: