Jest porozumienie! Igrzyska olimpijskie zostaną przełożone. Ostatni możliwy termin

Jak informuje CNN, Premier Japonii Shinzo Abe przekazał, że osiągnął porozumienie z prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Thomasem Bachem, by przełożyć igrzyska olimpijskie na przyszły rok.

Premier Japonii Shinzo Abe poinformował, że w rozmowie z szefem MKOI Thomasem Bachem uzgodnili, że letnie igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone o około rok. Jak donosi CNN, premier Abe przekazał, że lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą się odbyć.

Zobacz wideo Włoszczowska o problemach z igrzyskami. Zwraca uwagę na kontrole antydopingowe:

Igrzyska w Tokio w przyszłym roku?

Abe miał podkreślić, że podczas pandemii nie jest możliwe, by sportowcy mogli przygotowywać się do igrzysk. Sparaliżowane są kwalifikacje w wielu dyscyplinach (m.in. w golfie, piłce ręcznej, wioślarstwie, tenisie, boksie i tenisie stołowym), zawodnicy nie mogą nawet trenować. 

Apel w tej sprawie wystosował w poniedziałek Polski Komitet Olimpijski. - Nie można dłużej czekać z podjęciem decyzji czy igrzyska odbędą się w zakładanym, czy innym terminie. Ta niepewność zbyt mocno odbija się na naszych sportowcach - powiedział prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki. 

Więcej o: