Media: Premier Japonii proponuje przełożenie igrzysk olimpijskich

Jak informuje japońska stacja NHK, premier Japonii Shinzo Abe zaproponował władzom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przełożenie letnich igrzysk olimpijskich o rok.

Zgodnie z aktualnym planem, letnie igrzyska olimpijskie mają rozpocząć się w Tokio 24 lipca. Ich start jest jednak zagrożony z powodu pandemii koronawirusa. Jak informuje agencja NHK, premier Japonii Shinzo Abe w rozmowie z szefem MKOl, Thomasem Bachem zaproponował przełożenie igrzysk o rok na 2021 rok.

Zobacz wideo Kibice torpedują plany dokończenia ekstraklasy. Prezes Lecha odpowiada: Pandemia się skończy [SEKCJA PIŁKARSKA #40]

Igrzyska w Tokio w przyszłym roku?

Abe miał podkreślić, że podczas pandemii nie jest możliwe, by sportowcy mogli przygotowywać się do igrzysk. Sparaliżowane są kwalifikacje w wielu dyscyplinach (m.in. w golfie, piłce ręcznej, wioślarstwie, tenisie, boksie i tenisie stołowym), zawodnicy nie mogą nawet trenować. 

Jak dodaje dziennikarz New York Times, Tariq Panja, premier Abe miał przyznać, że szef MKOl zgodził się na "100 procent", aby przełożyć igrzyska o rok. 

Gdyby igrzyska zostały przełożone na przyszły rok, odbyłyby się prawdopodobnie tuż po piłkarskich mistrzostwach Europy. UEFA kilka dni temu zmieniła termin rozpoczęcia turnieju z uwagi na pandemię.

Więcej o: