Tajner: Nawet jeśli MŚ w Lotach by się odbyły, Polska nie wzięłaby w nich udziału

- Adam Małysz wiedział, że jeśli FIS zdecyduje, żeby przeprowadzić zawody w Planicy, on wstanie i poinformuje, że nasza reprezentacja nie weźmie w nich udziału - powiedział Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z portalem sport.tvp.pl

Sezon w skokach narciarskich zakończył się półtora tygodnia wcześniej, niż powinien. Został przerwany podczas turnieju Raw Air, którego zwycięzca został Kamil Stoch. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

"Podjęliśmy decyzję, że wycofujemy naszą reprezentację z mistrzostw świata w lotach w Planicy"

Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, zdradził w rozmowie z portalem sport.tvp.pl, że nawet jeśli Mistrzostwa Świata w Lotach w Planicy zostałyby rozegrane, to bez skoczków reprezentacji Polski. - Na cztery dni przed zakończeniem, a raczej spotkaniem, podjęliśmy decyzję, że wycofujemy naszą reprezentację z mistrzostw świata w lotach w Planicy, wiedząc, że sytuacja jest nieobliczalna. Zagrożenie zarażenia się koronawirusem było na tyle realne. Założyliśmy, że te zawody się nie odbędą, ale wiedzieliśmy, że decyzja zapadnie pewnie w ostatniej chwili. Adam Małysz wiedział, że jeśli FIS zdecyduje, żeby przeprowadzić te zawody, on wstanie i poinformuje, że nasza reprezentacja nie weźmie w nich udziału - zdradził prezes PZN.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędą się MŚ w lotach w Planicy, ale organizatorzy myślą o przeprowadzeniu zawodów już w grudniu. Wiele biur podróży poinformowało swoich klientów, że przekłada wyjazd na mistrzostwa świata na marzec przyszłego roku, ale z naszych informacji wynika, że Słoweńcy chcieliby w przyszłym sezonie zorganizować mistrzostwa już w grudniu lub styczniu, a w marcu odbyłoby się normalne zakończenie Pucharu Świata - informował przed kilkoma dniami Piotr Majchrzak w swoim tekście.

Małysz chciałby MŚwL w marcu 2021 roku

- To, że dużo mówi się o przeprowadzeniu mistrzostw w grudniu czy styczniu, to opinia i chęć organizatorów. Chcą za wszelką cenę utrzymać finał Pucharu Świata w Planicy. Dla mnie najlepszym terminem jest taki jak w tym roku. Raw Air, a potem mistrzostwa świata w Planicy zamiast Pucharu Świata. Wątpię, żeby FIS zgodził się dwukrotnie robić loty w Planicy. Naszą propozycją na pewno będzie utrzymanie tegorocznego terminu - powiedział Adam Małysz na łamach sport.tvp.pl.

Więcej o: