Serena Williams: Wariuję. Zdenerwowałam się, gdy córka zakaszlała

- Każda drobna rzecz doprowadza mnie do szału - mówi o pandemii koronawirusa Serena Williams i mówi, że wariuje, gdy ktoś obok niech kicha lub kaszle.

Pandemia koronawirusa paraliżuje również świat tenisa. Na początku odwołany został prestiżowy turniej Indian Wells, nazywany czasem piątym wielkoszlemowym, gdzie miała zagrać Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że kolejne tenisowe rozgrywki zostały zawieszone. Stowarzyszenie WTA, zarządzające kobiecymi turniejami, przedłużyło przerwę w rozgrywkach co najmniej do 2 maja. Życie w Stanach Zjednoczonych również się zmienia, bo ponad 20 tysięcy osób zostało już zakażonych koronawirusem. To trudny czas dla Amerykanów. W tym temacie zabrała głos Serena Williams, która podzieliła się swoimi przemyśleniami w aplikacji TikTok.

- Początkowo myślałam, że ta sytuacja nie ma na mnie wpływu. Jednak już odwołanie turnieju w Indian Wells wywołało u mnie niepokój, który od tej pory cały czas odczuwam. Każda drobna rzecz doprowadza mnie do szału - mówi Williams.

Serena Williams zareagowała ostro nawet wobec córki

Jedna z najlepszych tenisistek przywołała także historię związaną ze swoją córką. - Wariuję, gdy ktoś obok mnie kicha lub kaszle. Ostatnio zareagowałam tak nawet wobec Olympii. Bardzo się zdenerwowałam, gdy zakaszlała i spojrzałam na nią krzywo, pokazałam "złą Serenę". Potem zrobiło mi się jednak smutno. Zaczęłam myśleć, czy nie jest chora, w jaki sposób mogę jej pomóc.

Zobacz wideo Damian Janikowski dołącza do akcji #zostajemywdomu i pokazuje, jak ćwiczyć

Serena, siostra Venus, to mistrzyni olimpijska w grze pojedynczej z Londynu (2012) i w grze podwójnej z Sydney (2000), Pekinu (2008) i Londynu (2012), a także wielokrotna zdobywczyni nagród WTA różnych kategorii. W 2017 roku została matką, ale już wróciła do zawodowego sportu. W styczniu zszokowała tenisowy świat, gdy odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Amerykanka przegrała z Chinką Qiang Wang 4:6, 7:6(2), 5:7. Od 2006 roku Williams nie została wyeliminowana tak wcześnie z turnieju w Melbourne.

Więcej o: