Koronawirus zatrzymał nie tylko sporty tradycyjne. Esport znalazł jednak rozwiązanie

Koronawirus atakuje cały świat - także ten sportowy. O wiele szybciej na nową rzeczywistość zareagował esport, który przenosi profesjonalne rozgrywki do Internetu. Fani będą mogli śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn online.

Koronawirus wpłynął również na wydarzenia związane z esportem. Ze względów bezpieczeństwa odwołano między innymi Intel Extreme Masters w Katowicach. Organizatorzy jednak szybko poradzili sobie z nową sytuacją i zorganizowali rozgrywki bez przesunięć. Fanom będzie musiała wystarczyć transmisja online.

Zobacz wideo Czy esport powinien być na igrzyskach? Damian Janikowski ma swoje zdanie

Esport kontynuuje najważniejsze rozgrywki

Możliwość przeniesienia rozgrywek do Internetu daje esportowi przewagę nad tradycyjnymi sportami. Profesjonalne drużyny będą startowały w turniejach ze specjalnie do tego przystosowanych gaming house'ów lub ośrodków treningowych, takich jak Esports Performance Center w Warszawie. 

Planowana jest także organizacja mikroeventów, gdzie rozgrywki będą prowadzone z wykorzystaniem najwyższej jakości transmisji telewizyjnej oraz przy zachowaniu wszelkich wymogów sportowych. 

Jakie rozgrywki są planowane i gdzie śledzić zmagania esportowe?

Do sieci przeniesiono między innymi Ultraligę, czyli najbardziej prestiżową rywalizację League of Legends. Internetowe zmagania drużyn można śledzić na kanale Polsat Games oraz na platformie streamingowej Twitch. Dobra wiadomość czeka także fanów LoL'a - wrócił międzynarodowy turniej LEC (League of Legends European Championship), które chwilowo zostały zawieszone ze względu na obecność koronawirusa u jednej z osób pracujących przy produkcji telewizyjnej. Rozegranie europejskiego turnieju również planowane jest online. 

11. sezon ESL Pro League został podzielony na dywizję amerykańską i europejską - turniej Counter Strike'a również odbędzie się przez internet. Jedynym wyjątkiem w takim zestawieniu jest chińska drużyna TYLOO, która została włączona do rozgrywek europejskich. Drużyna od początku przebywa w Europie. 

Więcej o: