Earvin N'Gapeth, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, zakażony koronawirusem

Kilka dni temu rosyjski portal "Business Online" podał informacje o pierwszym zakażonym koronawirusem w Tatarstanie. Później potwierdzono, że jest nim Francuz, a źródło portalu twierdzi, że chodzi o jednego z najlepszych siatkarzy na świecie, Earvina N'Gapetha, który jest zawodnikiem Zenita Kazań.

Earvin N'Gapeth został zakażony koronawirusem - takie informacje podaje portal "Business Online". Zawodnik Zenita Kazań miałby być pierwszą osobą z wirusem w regionie Tatarstanu. Do tej potwierdzono, że zakażonym jest Francuz i że "czuje się dobrze". 

Zobacz wideo Łukasik-Koszewska: Mamy szalone charaktery i często idziemy na całość. Wyjazd do Londynu był ryzykiem. Zobacz wideo:

Earvin N'Gapeth zakażony koronawirusem

Siatkarz miał niedawno wrócić do Kazania i od razu poddać się kwarantannie. Mimo takich środków ostrożności poczuł się gorzej i zgłosił do szpitala, gdzie zdiagnozowana u niego została obecność koronawirusa. 

Francuz w połowie lutego odwiedził Polskę podczas fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkał się wtedy z juniorami Jastrzębskiego Węgla, o czym niedawno poinformował polski klub. 

Rozgrywki w Rosji zagrożone

N'Gapeth miał w tym sezonie nie tylko dokończyć krajowe rozgrywki, ale także szykować się do sezonu reprezentacyjnego z kadrą Francji, z którą awansował na igrzyska olimpijskie w Tokio. Można się spodziewać, że po tej informacji rozgrywki w Rosji będą zagrożone. FIVB przeniosło już natomiast na końcówkę sierpnia rozgrywki Ligi Narodów, w których Francuzi mieli zagrać w maju. 

Zawodnik jest złotym medalistą mistrzostw Europy z 2015 roku, a także dwukrotnym zwycięzcą Ligi Światowej z reprezentacją Francji i dwukrotnym srebrnym medalistą Ligi Mistrzów. W ligowych rozgrywkach we Włoszech zdobywał mistrzostwo i puchar kraju, a w Rosji dwukrotnie puchar i wicemistrzostwo. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.