Oficjalnie: Kolejne wyścigi sezonu Formuły 1 przełożone! Jest oświadczenie władz

Władze Formuły 1 poinformowały, że kolejne wyścigi sezonu 2020 zostały odwołane. Chodzi o weekendy Grand Prix Holandii, Hiszpanii oraz Monako, które zostaną przesunięte i rozegrane w innym terminie. Najbliższą rywalizacją w F1, która mogłaby się odbyć, jest wyścig o GP Azerbejdżanu, zaplanowany na dni 5-7 czerwca.

GP Holandii, Hiszpanii oraz Monako zostaną przesunięte w związku z zagrożeniem wywoływanym przez epidemię koronawirusa - czytamy w najnowszym oświadczeniu władz Formuły 1. "Podjęliśmy te decyzje, żeby zapewnić bezpieczeństwo i zadbać o zdrowie kierowców, członków zespołów i kibiców" - zapewniają. 

Zobacz wideo Łukasik-Koszewska: Mamy szalone charaktery i często idziemy na całość. Wyjazd do Londynu był ryzykiem. Zobacz wideo:

Kolejne wyścigi F1 przesunięte. Sezon może zacząć się dopiero w czerwcu

Wcześniej odwołano otwierające sezon GP Australii, gdy na miejscu zespoły już przygotowywały się do rozpoczęcia weekendu. Wtedy podjęto także decyzję o przesunięciu GP Wietnamu i Bahrajnu, a także zatwierdzono, że na razie nie odbędzie się GP Chin, które było odwoływane jako pierwsze. 

Potwierdzono także, że rewolucja technologiczna, która ma odmienić Formułę 1 zostanie przeniesiona z 2021 na 2022 rok. Nawiązano w tej sprawie porozumienie ze wszystkimi dziesięcioma zespołami. 

Pierwszy wyścig w czerwcu?

Władze F1 i FIA chcą rozpocząć sezon "tak szybko, jak będzie to możliwe". W tym momencie pierwszym weekendem Grand Prix mogłoby być organizowane na torze ulicznym w Baku GP Azerbejdżanu. Wydarzenie zaplanowano na dni 5-7 czerwca. 

Więcej o: