Co dalej ze sponsorowaniem Roberta Kubicy? Szef Orlenu nie pozostawia wątpliwości

PKN Orlen nie zrezygnuje ze sponsorowania Roberta Kubicy. Prezes Daniel Obajtek zapewnia, że umowa będzie obowiązywała przez cały czas, a "paliwa starczy dla wszystkich". - Sport jest dla PKN-u Orlen bardzo istotną gałęzią, w którą nie przestaną inwestować - oznajmił w rozmowie z "RMF FM" szef Orlenu.

PKN Orlen w czasie pandemii koronawirusa stara się wspierać różne gałęzie gospodarki. Po ostatnich obniżkach cen paliwa, dziennikarze zapytali prezesa koncernu, czy nie ucierpią na tym działania sportowe, w które angażuje się firma. Czy PKN Orlen będzie dalej sponsorować Roberta Kubicę w ramach umowy Alfy Romeo Racing Orlen?

- Inwestowanie w sport to najlepsza forma robienia biznesu. Orlen nie zrezygnuje ze sponsorowania Roberta Kubicy, to inwestycja i budowanie marki - uspokoił fanów Formuły 1 Daniel Obajtek. - Co więcej, będziemy rozszerzali inwestowanie w sport - zapewnił szef PKN-u Orlen.

Zobacz wideo F1 Sport - co z wyścigami w obliczu koronawirusa?

PKN Orlen tytułowym sponsorem włoskiej Alfy Romeo

Robert Kubica w sezonie 2020 Formuły 1 jest kierowcą rezerwowym Alfy Romeo Racing Orlen. Aktualna sytuacja może jednak otworzyć przed nim drzwi do następnego sezonu w 2021 roku. Dodatkowo podpisana umowa między PKN Orlen a Alfą Romeo Racing zakłada dołączenie do Orlen Akademii trzech polskich kierowców. To ułatwi im w przyszłości drogę do Formuły 1 - szczegóły umowy na Sport.pl opisał Karol Górka.

Z powodu koronawirusa świat sportu stanął w miejscu. W ostatnim czasu odwołano Grand Prix Australii Formuły 1. Przełożono także następne wyścigi w Bahrajnie, Chinach i Wietnamie. Powrót kierowców na tor jest możliwy dopiero 7 czerwca na wyścig w Azerbejdżanie. Realizacja sezonu będzie jednak naprawdę trudna.