Sport.pl

Co dalej ze sponsorowaniem Roberta Kubicy? Szef Orlenu nie pozostawia wątpliwości

PKN Orlen nie zrezygnuje ze sponsorowania Roberta Kubicy. Prezes Daniel Obajtek zapewnia, że umowa będzie obowiązywała przez cały czas, a "paliwa starczy dla wszystkich". - Sport jest dla PKN-u Orlen bardzo istotną gałęzią, w którą nie przestaną inwestować - oznajmił w rozmowie z "RMF FM" szef Orlenu.

PKN Orlen w czasie pandemii koronawirusa stara się wspierać różne gałęzie gospodarki. Po ostatnich obniżkach cen paliwa, dziennikarze zapytali prezesa koncernu, czy nie ucierpią na tym działania sportowe, w które angażuje się firma. Czy PKN Orlen będzie dalej sponsorować Roberta Kubicę w ramach umowy Alfy Romeo Racing Orlen?

- Inwestowanie w sport to najlepsza forma robienia biznesu. Orlen nie zrezygnuje ze sponsorowania Roberta Kubicy, to inwestycja i budowanie marki - uspokoił fanów Formuły 1 Daniel Obajtek. - Co więcej, będziemy rozszerzali inwestowanie w sport - zapewnił szef PKN-u Orlen.

Zobacz wideo F1 Sport - co z wyścigami w obliczu koronawirusa?

PKN Orlen tytułowym sponsorem włoskiej Alfy Romeo

Robert Kubica w sezonie 2020 Formuły 1 jest kierowcą rezerwowym Alfy Romeo Racing Orlen. Aktualna sytuacja może jednak otworzyć przed nim drzwi do następnego sezonu w 2021 roku. Dodatkowo podpisana umowa między PKN Orlen a Alfą Romeo Racing zakłada dołączenie do Orlen Akademii trzech polskich kierowców. To ułatwi im w przyszłości drogę do Formuły 1 - szczegóły umowy na Sport.pl opisał Karol Górka.

Z powodu koronawirusa świat sportu stanął w miejscu. W ostatnim czasu odwołano Grand Prix Australii Formuły 1. Przełożono także następne wyścigi w Bahrajnie, Chinach i Wietnamie. Powrót kierowców na tor jest możliwy dopiero 7 czerwca na wyścig w Azerbejdżanie. Realizacja sezonu będzie jednak naprawdę trudna.

Więcej o:
Komentarze (40)
Co dalej ze sponsorowaniem Roberta Kubicy? Szef Orlenu nie pozostawia wątpliwości
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 25 razy 11

  PiS nie ma dla nauczycieli, nie ma na szpitale, z onkologicznymi na czele.
  Nie ma na lekarstwa, testy, maseczki, kombinezony…
  Ale miał dla Angolskich i teraz ma dla szwajcarskich i germańskich miliarderów.

  PiS na przygotowanie CAŁEGO KRAJU na koronawirusa przeznaczył oszałamiająca sumę 100 milionów!
  Na 38 milionów ludzi, bo wirus zagraża WSZYSTKIM.Mniej niż 3 zlote na obywatela.
  TYLE SAMO wydał w zeszlym roku na JEDNEGO ana Kubicę. W tym roku pewnie więcej...
  Gdyby nie miliardy z Unii Europejskiej, byłby krach zdrowotny.
  A Suweren nadał cały zachwycony. Suweren będzie chętnie umierał, byle mógł gasnącym wzrokiem oglądać w TVP jakieś wyścigi samochodzików.

  P.S. I tak p. Kubica - wraz z eszelonem cmokających od zachwytu Żurnalistów - bawi się za nasze pieniądze, bo PiS mu kupił przedtem miejsce w trzecioligowym samochodziku i dokupił jeszcze w innych.
  100 000 000 za zeszły sezon! Czekamy na info, ile teraz wsypaliśmy do kieszeni szwajcarskiej i niemieckiej.
  Przymusowym sponsorem tych biednych bogaczy jesteśmy my wszyscy: ty, ja, pan, pani, oni, a nawet tamci państwo pod Gołdapią. Bo to z naszych opłat, z naszych podatków, z naszych - nie jakichś cudownych "rządowych", bo takich nie ma - pieniędzy jest ten sponsoring!
  Za te pieniądze można rocznie utrzymać kilkadziesiąt żłobków, sprowadzić kontenery nierefundowanego leku na raka, wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych w całym kraju… O koronawirusie nie wspominając...

  Nie czuje rumieńca na twarzy ani pan Kubica, ani dmuchający w te tutkę dziennikarze?

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 15 razy 9

  PKN Orlen nie zrezygnuje ze sponsorowania Roberta Kubicy... choć równie dobrze by można sponsorować kogoś na wózku inwalidzkim

 • burn74

  Oceniono 12 razy 8

  81,5 mln.Polacy przeznaczają na PAN ( PolskaAkademiaNauk). Na rok.

 • trudnyrynek

  Oceniono 11 razy 7

  a czy nie taniej byloby dla Orlenu juz dzisiaj przyznac Kubicy dozywotnia rente w godziwej wysokosci ? moim zdaniem taniej .

 • jurand48

  Oceniono 10 razy 6

  Na stacjach Orlenu ubaw po pachy !!!!!! Najgorszy i najwolniejszy kierowca F1 ...dublowany na okrągło w każdym wyścigu w 2019 roku................ reklamuje "DYNAMIKĘ I MOC "

 • marcin5050

  Oceniono 13 razy 5

  Prezes w pewnym stopniu ma rację- inwestowanie w sport jest o.k.Ale, ale, co mają, zwłaszcza ostatnie, występy pana Roberta (podobne do 1:27) ze sportem?

 • mistermadmat

  Oceniono 8 razy 4

  Ja natomiast zrezygnowałem z usług orlenu ,paliwo kupuję na Auchan jest tańsze i nikt nie wciska mi kitów że jest obniżka w czasie korona... a hot doga mogę kupić pod domem ,nie będę sponsorował kubiców ,sukienkowych i i pisslamistów .

 • yes3

  Oceniono 12 razy 4

  skandal od początku do końca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX