Koronawirus paraliżuje światowy tenis. Kolejne turnieje zostały zawieszone

- Tour WTA został zawieszony do 2 maja. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie pozostałych tenisowych wydarzeń - czytamy w oficjalnym komunikacie WTA.

Pandemia koronawirusa paraliżuje świat sportu. Tydzień temu okazało się, że odwołany został prestiżowy turniej Indian Wells, nazywany czasem piątym wielkoszlemowym, gdzie mieli zagrać Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że kolejne tenisowe rozgrywki zostały zawieszone. Stowarzyszenie WTA, zarządzające kobiecymi turniejami, przedłużyło przerwę w rozgrywkach co najmniej do 2 maja.

Zobacz wideo Świątek-Kubot to para na medal w Tokio?

- Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa na całym świecie, turnieje WTA w Stuttgarcie, Stambule i Pradze nie zostaną rozegrane zgodnie z planem. Przykro nam z tego powodu, wobec naszych lojalnych kibiców, zawodniczek, sponsorów oraz wszyscy, którzy wspierają kobiecy tenis. Tour WTA jest teraz zawieszony do 2 maja. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję w sprawie pozostałych wydarzeń WTA - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W rankingu WTA przewodzi Ashleigh Barty, za którą kolejne miejsca zajmują: Simona Halep, Karolina Pliskova. Na 36. lokacie jest Magda Linette, zaś Iga Światek jest 49.

Koronawirus zaatakował światowy tenis. Ojciec Igi Świątek: Jestem tym przerażony

- Jestem tym ogólnie przerażony. Dość dużo przypadków zachorowań jest w Europie Zachodniej, gdzie od kwietnia zaplanowanych jest najwięcej turniejów. Robi się olbrzymi bałagan - mówił kilka lat temu Tomasz Świątek, ojciec Igi, w rozmowie ze Sport.pl.

Więcej o: