Sport.pl

Norwegowie nie mogli uwierzyć w decyzję prezydenta Dudy. Małysz mu podziękował

Norweskie media rozpisują się o polskich skoczkach narciarskich. Są pod wrażeniem decyzji polskiego prezydenta, który wysłał po nich specjalny samolot.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i inni skoczkowie polskiej kadry w piątek wrócili do kraju z norweskiego Trondheim, gdzie z powodu epidemii koronawirusa przedwcześnie zakończono turniej Raw Air. - Pan prezydent wysyła po nas samolot - poinformował Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, który jest teraz szeroko cytowany w norweskich mediach.

Tak samo jak komentowane są działania polskich władz. Dziennikarze telewizji publicznej NRK ze zdumieniem przyznają, że to dzięki pomocy prezydenta Andrzeja Dudy zwycięzca turnieju Kamil Stoch, jego koledzy z drużyny, a także Adam Małysz w wielkim stylu odlecieli z Trondheim do Krakowa na pokładzie rządowego samolotu.

Ale... nie do końca mogli w to uwierzyć. W piątek rano ekipa NRK pojechała za polskimi skoczkami z hotelu w Trondheim na lokalne lotnisko Vaernes. - Faktycznie. Przyleciał po nich polski samolot rządowy - brzmiał komentarz w przedpołudniowych wiadomościach telewizyjnych, cytowany przez PAP.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

Polscy skoczkowie złapani jeszcze na lotnisku. "Dziękuję bardzo"

- Co byś powiedział prezydentowi? - zaczepiają Małysza norwescy dziennikarze. - Dziękuję bardzo - odpowiada dyrektor PZN, którego telewizja NRK podpisuje "były mistrz świata". - Martwiłem się jak wszyscy. Dlatego cieszę się, że wracamy do domu - przyznaje Stoch, który zostaje złapany na lotnisku, kiedy wysiada z autobusu. - Myślimy o tym, co się dzieje. Bo nie wiemy, czy nie jesteśmy chorzy. Boimy się kontaktów z ludźmi, by przypadkiem ich nie zarazić. Staramy się trzymać z dala od choroby, ale to wcale nie jest takie proste - dodaje Kubacki.

Norweskie media pod wrażeniem. "To naprawdę duża rzecz"

Norweskie media zwracają także uwagę, że ich kraj jest jednym z nielicznych na świecie, który nie posiada rządowych samolotów. Król i premier latają samolotami rejsowymi. Że tylko w wyjątkowych okolicznościach wynajmowane lub czarterowane są dla nich samoloty od prywatnych firm. - Wiele ekip miało problemy z wyjazdem z Norwegii, lecz po Małysza i jego skoczków przyleciał samolot samego prezydenta. To naprawdę duża rzecz - kończy NRK.

Więcej o:
Komentarze (301)
Norwegowie nie mogli uwierzyć w decyzję prezydenta Dudy. Małysz mu podziękował
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 137 razy 107

  Byłabym za, gdyby pan Duda Andrzej wysłał samolot do fabryki respiratorów...
  Do fabryki masek chirurgicznych.
  Albo do szwalni kombinezonów dla służb medycznych..

  P.>S Czy pan Duda Andrzej z własnej, prywatnej kieszeni opłacał ten lot???? Bo przecież: to nie prywatny "prezydencki" samolot. To samolot kupiony z Twoich podatków, z jej, z moich, a nawet z podatków tych państwa pod Gołdapią.
  To nie "prezydent" wysyłał samolot ku uciesze pana Małysza. To tylko jego urzędnicy urządzają grandę na naszych pieniądzach..
  Duch Kuchcińskiego żyje w PiS-ie w najlepsze.
  Czy nie czuje rumieńca na twarzy "cały zachwycony" pan Małysz???

 • 6nine9

  Oceniono 95 razy 85

  Prezydent nie ma swojego samolotu! A przynajmniej nie zgłasza w oświadczeniach majatkowych.

  To samolot państwowy, wszelkie koszty obciążają podatników.

 • mo.ye

  Oceniono 87 razy 69

  Cały splendor spada na prezydenta, a to przecież za nasze pieniądze samolot poleciał. Panie Małysz dziękuj narodowi, że się zrzuciliśmy. Pan nie, bo Pan dostaje też pensję z naszych podatków.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 70 razy 60

  " Król i premier latają samolotami rejsowymi. Że tylko w wyjątkowych okolicznościach wynajmowane lub czarterowane są dla nich samoloty od prywatnych firm."

  tam bieda u nich, trezci swiat - nie to co w Wolsce

 • dj.80

  Oceniono 73 razy 57

  Asrian chciał się popisać przed wyborami. Przecież z własnej kieszeni za lot nie zapłaci.
  Norwegowie w szoku, bo to normalny kraj. Kiedyś stałem jakieś 4 metry od norweskiego następcy tronu. A Mette Marit wcinała obok grillpolse i niczym się nie przejmowała. Normalni ludzie.
  A u nas Becią Sz. leciała sobie rządowym samolotem do Krakowa, a za nią pędziła kolumna z SOPu, żeby ją z lotniska odebrać i dostarczyć do Brzeszcz. I w poniedziałek rano powrót do stolicy w ten sam sposób. Żenada. Jo ale jak się bydło dorwie do władzy, to tak bywa.

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 70 razy 54

  Panowie Skoczkowie - faktycznie lubię Was, oglądam, kibicuję.
  Ale nie przeginajcie może. No NIE PORA. I świat by się nie zawalił, jakbyście dojechali do Polski własną organizacją, a nie za kasę podatnika, którą leśne ruchadlo rozrzuca według widzimisie.
  Mogliście "się zachować", w obliczu tej epidemii
  Przegapiliście moment.

 • helvetik

  Oceniono 52 razy 46

  W końcu wybory za pasem, no nie?

 • czarnyminio

  Oceniono 50 razy 40

  Dlatego finansowa pomoc dla Polski nadchodzi z Norwegii a nie odwrotnie. Po prostu żyją rozsądnie i są bogatym krajem . A Polska...

 • marc.pl

  Oceniono 48 razy 40

  Gdyby taką rozrzutnością popisał się polityk norweski byłby to koniec jego politycznej kariery. Niestety ale u nas politycy PiS szczodrą ręką rozdają nie swoje pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX