Adam Małysz i polscy skoczkowie w kwarantannie. Wystosowali apel do kibiców

Wszyscy członkowie naszej kadry w skokach narciarskich muszą przejść 14-dniową kwarantannę. Swoje apele do kibiców wystosowali Adam Małysz i Maciej Kot. -Szczególnie młode osoby proszę o odpowiedzialne zachowanie. Ograniczcie do minimum przebywanie poza domem, kontakty z ludźmi spoza najbliższej rodziny - napisał na Facebooku Małysz.

Polscy skoczkowie w czwartek zakończyli sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, a w piątek rano wrócili do kraju rządowym samolotem. Wszystko dlatego, że plany naszych zawodników zostały mocno zmienione przez decyzję norweskiego rządu, a w całej Europie zaczęto odwoływać kolejne loty. 

Zobacz wideo

Kwarantanna skoczków i Adama Małysza

Jeszcze przed powrotem do kraju było jasne, że skoczkowie i trenerzy będą musieli przejść 14-dniową domową kwarantannę. Wśród tych osób jest także legenda naszych skoków - Adam Małysz, który także był w Norwegii. 40-latek zaapelował w tej sprawie do kibiców

- Po powrocie z Norwegii muszę odbyć 14-dniową kwarantannę domową. I nie łamię jej zasad - nie wychodzę z domu, by nie narażać innych. Was też, a szczególnie młode osoby, proszę o odpowiedzialne zachowanie. Ograniczcie do minimum przebywanie poza domem, kontakty z ludźmi spoza najbliższej rodziny. Wymaga tego trudny okres, z jakim musimy się zmierzyć. Nie jestem panikarzem, lecz sprawy wyglądają na tyle poważnie, że warto trochę się poświęcić. Dla dobra nas wszystkich - napisał na Facebooku. 

Maciej Kot: Jestem odizolowany. Dostaje jedzenie pod drzwi

Na kwarantannie są także skoczkowie narciarscy. - Pierwsze badania przechodziliśmy jeszcze w na lotnisku w Krakowie. Po powrocie do domu każdy ma 14-dniową kwarantannę. Mamy też kontakt z lekarzami z Polskiego Związku Narciarskiego, jesteśmy więc pod stałą opieką - powiedział Maciej Kot dla programu TVP Info, "W tyle wizji".

I dodał: Mieszkam w dużym domu. Są w nim starsze osoby i dzieci. Jestem w odizolowaniu. Dostaję jedzenie pod drzwi. Można więc stwierdzić, że 28-latek w stu procentach stosuje się do zaleceń sanepidu. 

Skoczek również za pośrednictwem social mediów wystosował apel do kibiców. - Zachowujmy się odpowiedzialnie.  Dla dobra nas wszystkich, pozostańmy w domu, jeśli tylko nie musimy go opuszczać i unikajmy miejsc publicznych.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA