Robert Kubica nie pojedzie w testach DTM! Zostały oficjalnie odwołane

Władze serii DTM, w której ścigać się będzie Robert Kubica, poinformowały o odwołaniu testów, które były zaplanowane w dniach 16-19 marca na niemieckim torze Hockenheim. Powodem takiej decyzji jest rozwijają się błyskawicznie epidemia koronawirusa w Europie.

Władze DTM podjęły decyzję o odwołaniu testów serii DTM, które miały odbywać się w dniach 16-19 marca na niemieckim torze Hockenheim. Początkowo były zaplanowane na włoskiej Monzy, jednak z powodu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa we Włoszech przeniesiono je do Niemiec, a w piątek ostatecznie odwołano.

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin: Koronawirusa nie można lekceważyć

- Sytuacja związana z epidemią koronawirusa, działania podjęte przez rząd w Niemczech, a także troska o dobre wszystkich zaangażowanych stron sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu testów. Jesteśmy rozczarowani, że wszyscy muszą podejmować takie kroki, ale wszystko czynimy dla wyższych celów - napisano w komunikacie na stronie serii.

Nadal nie wiadomo, czy uda się rozpocząć zmagania na belgijskim torze Zolder, zaplanowane w dniach 24-26 kwietnia. - Jesteśmy w bliskim dialogu z naszymi partnerami, producentami i lokalnymi organizatorami, aby ustalić szczegóły dotyczące startu sezonu 2020 - podkreślono w komunikacie.

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. Ale w praktyce to jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Więcej o: