Sport.pl

Robert Kubica nie pojedzie w testach DTM! Zostały oficjalnie odwołane

Władze serii DTM, w której ścigać się będzie Robert Kubica, poinformowały o odwołaniu testów, które były zaplanowane w dniach 16-19 marca na niemieckim torze Hockenheim. Powodem takiej decyzji jest rozwijają się błyskawicznie epidemia koronawirusa w Europie.

Władze DTM podjęły decyzję o odwołaniu testów serii DTM, które miały odbywać się w dniach 16-19 marca na niemieckim torze Hockenheim. Początkowo były zaplanowane na włoskiej Monzy, jednak z powodu błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa we Włoszech przeniesiono je do Niemiec, a w piątek ostatecznie odwołano.

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin: Koronawirusa nie można lekceważyć

- Sytuacja związana z epidemią koronawirusa, działania podjęte przez rząd w Niemczech, a także troska o dobre wszystkich zaangażowanych stron sprawiły, że podjęliśmy decyzję o odwołaniu testów. Jesteśmy rozczarowani, że wszyscy muszą podejmować takie kroki, ale wszystko czynimy dla wyższych celów - napisano w komunikacie na stronie serii.

Nadal nie wiadomo, czy uda się rozpocząć zmagania na belgijskim torze Zolder, zaplanowane w dniach 24-26 kwietnia. - Jesteśmy w bliskim dialogu z naszymi partnerami, producentami i lokalnymi organizatorami, aby ustalić szczegóły dotyczące startu sezonu 2020 - podkreślono w komunikacie.

DTM, a więc Deutsche Tourenwagen Masters, to w teorii wewnętrzne mistrzostwa Niemiec samochodów turystycznych. Ale w praktyce to jedna z najbardziej zaawansowanych i najpopularniejszych serii wyścigowych na świecie, która na wielu torach przyciąga nie mniejszą publiczność niż Formuła 1.

Więcej o:
Komentarze (19)
Robert Kubica nie pojedzie w testach DTM! Zostały oficjalnie odwołane
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  mierny-link uj strzeli

  nie dość, że laski robi na trzy zmiany, żeby zarobić na te sto baniek

  to chamy odwołują jazdy

 • antoni710

  Oceniono 7 razy 3

  Małemu Robercikowi znowu zabrali zabawki

 • mer-llink

  Oceniono 21 razy 3

  Spisek przeciw Naszemu NArodowemu Kierowcy! Przeciw PiS-owi! I przeciw Orlenowi!
  Co tylko mógłby się pan Kubica pokazać, to odwołują imprezki.
  No i smutek wśród prominentów PiSu: pan Obajtek obiecywał im, że będzie ich zapraszał do "lóż sponsorskich" na różnych torach (z dolotem i cateringiem). A tu klops... A płacić trzeba....
  Ponadto gorzkie łzy Suwerena, że nie ma co oglądać w TVP.
  A tu na TVP 2 miliardy już wydane... Jak w błoto...
  Jak tu żyć, panie premierze? Jak żyć?

  P.S. I tak p. Kubica - wraz z eszelonem cmokających od zachwytu Żurnalistów - bawi się za nasze pieniądze, bo PiS mu kupił przedtem miejsce w trzecioligowym samochodziku i dokupił jeszcze w innych.
  100 000 000 za zeszły sezon! Czekamy na info, ile teraz wsypaliśmy do kieszeni szwajcarskiej i niemieckiej.

  Przymusowym sponsorem tych biednych bogaczy jesteśmy my wszyscy: ty, ja, pan, pani, oni, a nawet tamci państwo pod Gołdapią. Bo to z naszych opłat, z naszych podatków, z naszych - nie jakichś cudownych "rządowych", bo takich nie ma - pieniędzy jest ten sponsoring!
  Za te pieniądze można rocznie utrzymać kilkadziesiąt żłobków, sprowadzić kontenery nierefundowanego leku na raka, wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych w całym kraju… O koronawirusie nie wspominając...
  Ale Suweren będzie chętnie umierał, byle mógł patrzeć w TVP na zawody jakiejś niszowej organizacji samochodowej...

  Nie czuje rumieńca na twarzy ani pan Kubica, ani dmuchający w te tutkę dziennikarze?

 • lorca_mallorca

  Oceniono 7 razy 3

  "Robert Kubica nie pojedzie w testach DTM! Zostały oficjalnie odwołane."
  Autor tytułu powinien się spróbować w pisaniu sucharów. Struktura niemal jak w znanym dowcipie o dwóch skinheadach i staruszce.

 • kali23

  Oceniono 5 razy 1

  Kubika ma rację. W jego sytuacji, kiedy Bozia obdarzyła go nadzwyczaj rozwiniętym narządem wdychania powietrza, ryzyko choroby jest większe niż u innych kolegów.

 • wolkow44

  Oceniono 5 razy 1

  Dzień bez Kubicy w GW to dzień stracony.

 • adam66-sz

  Oceniono 11 razy 1

  Czytam tytuł, czytam tekst i oczom nie wierzę.
  Jednoznacznie z tego wszystkiego wynika, że nasz kochany i uwielbiany Robert to zwykły tchórz. Żaden inny zawodnik DTM po oficjalnym odwołaniu testów nie zdecydował się na to, żeby w tych testach nie jeździć. Tylko jeden zawodnik, Robert Kubica, z kraju Chopina, Kopernika, Wołodyjowskiego oraz Pana Tadeusza, gdzie dzięcielina pała i przybyli ułani pod okienko, zdecydował się nie jechać. Inni mieli więcej odwagi, aby wbrew rozpaczliwej decyzji zarządu zrobić to co robi prawdziwy mężczyzna: siedli w swoje krążowniki i zaczęli jeździć w kółko. Tylko jeden z nich, Robert Kubica nie pojedzie. Wstyd na całą Polskę, Niemcy i resztę świata.

  A teraz panie lub pani tg, krok w tył, odwrócić się częścią twarzową w stronę ściany, zbliżyć się do ściany, najlepiej białej, na odległość 44 cm, tułów w tył, napiąć mięśnie i energicznymi ruchami naprzemiennie uderzać głową w ścianą i odchylać ją do pozycji wyjściowej. Aż zadziała i pozostałości części mózgowej zrozumieją, co zostało napisane.

 • jurand48

  0

  a inni pojadą ?

 • race444

  Oceniono 2 razy 0

  W zeszlym sezonie jeszcze jezdzil a w tym sezonie za friko dostanie kupe kasiory od Orlenu. Ten to jest w czepku urodzony bo ani piekny, ani wyksztalcony a ustawic sie potrafi. W zyciu trzeba czasami wiedziec komu trzeba w kakao gleboko wlezc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX