Siatkarska Liga Narodów przełożona! Nowe terminy dwóch turniejów w Polsce

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała w piątek o przełożeniu tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów na czas po igrzyskach olimpijskich. Z tego powodu m.in. dwa turnieje fazy grupowej, zaplanowane w Polsce, nie odbędą się w pierwotnym terminie.

FIVB poinformowała w oficjalnym komunikacie, że ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, zdecydowała się przełożyć rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów w 2020 na czas po zakończeniu igrzysk olimpijskich, które mają odbyć się w Tokio. W ten sposób chce także umożliwić krajowym ligom dokończenie rozgrywek, zawieszonych aktualnie z powodu koronawirusa.

Zobacz wideo Koronawirus paraliżuje świat sportu. Jakie imprezy odwołano?

Siatkarska Liga Narodów przełożona

- Decyzja o przełożeniu VNL zagwarantuje zawodnikom możliwość skupienia się na własnym zdrowiu i formie i pozwoli krajowym ligom, które musiały teraz zawiesić swoje mecze, rozegrać do końca sezony, gdy sytuacja ulegnie poprawie. FIVB patrzy oczywiście z optymizmem w przyszłość i czujemy się zobowiązani do rozegrania naszych zawodów po igrzyskach olimpijskich; będziemy też nadal ściśle z Wami współpracować, by znaleźć dla nich odpowiedni przyszły termin - napisano w oficjalnym komunikacie, opublikowanym m.in. na stronie PZPS.

Decyzja władz światowej siatkówki oznacza, że m.in. dwa turnieje zaplanowane w Polsce, nie odbędą się w wyznaczonym terminie. Zgodnie z harmonogramem, zespół Vitala Heynena miał zmierzyć się w dniach 22-24 maja w Krakowie z reprezentacjami Serbii, Słowenii i Włoch, a w dniach 5-7 czerwca w Łodzi z Bułgarią, Chinami i Brazylią. Nie ustalono jeszcze terminu, kiedy rozgrywki będą mogły zostać rozegrane.