Samolot prezydencki na ratunek skoczkom! Polacy wracają do kraju

Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nasi skoczkowie będą mogli w nocy wrócić bezpiecznie do kraju dzięki prezydenckiemu samolotowi. Sytuacja ma związek z epidemią koronawirusa, która rozprzestrzenia się w całej Europie.

Organizatorzy Raw Air chcieli nas przetransportować z Trondheim do Drammen, ale tam byłoby nam trudniej szukać połączenia z Polską - mówił w czwartek Sport.pl, Adam Małysz. Dyrektor ds. skoków i kombinacji w Polskim Związku Narciarskim informował, że nasza kadra miała problem z powrotem z Norwegii z przedwcześnie zakończonego turnieju Raw Air. 

Zobacz wideo

Nasza ekipa miała wracać do kraju dopiero za kilka dni. Dodatkowo pojawił się problem ze znalezieniem lotu do Polski. Po kilku godzinach udało się znaleźć rozwiązanie, o którym poinformował Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Prezydencki samolot na ratunek skoczkom

- Pan Prezydent Andrzeja Duda wysyła do Trondheim samolot, dzięki czemu szybko i bez kłopotów wrócimy z Norwegii do kraju. Dziękuję uprzejmie w imieniu całej ekipy skoczków - napisał Małysz na Facebooku.

Turniej Raw Air miał potrwać do niedzieli. Ale w czwartek, po 9 z 16 rozegranych serii, Norwegowie postanowili go zakończyć. Zwycięzcą został Kamil Stoch.  

Więcej o: