Koronawirus torpeduje tenis. Męskie rozgrywki zawieszone na sześć tygodni

Epidemia koronawirusa torpeduje tenisowy kalendarz w 2020 roku. Odwołano już turnieje w Indian Wells i w Pradze, a teraz władze ATP poinformowały, że męskie rozgrywki zostają zawieszone na najbliższe sześć tygodni! Inaczej wygląda na razie sytuacja związana z żeńskimi rozgrywkami, gdzie zawody na razie nie zostały zawieszone.

ATP na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła sześciotygodniowe zawieszenie męskich rozgrywek z powodu obaw związanych ze zdrowiem publicznym i bezpieczeństwem w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Władze ATP zawiesiły męskie rozgrywki tenisowe na sześć tygodni

Oznacza to, że żadne turnieje ATP Tour i ATP Challenger nie będą się odbywały do 20 kwietnia. Oświadczenie wystosowane przez Andrea Gaudenziego, szef ATP, zostało opublikowane na oficjalnej stronie organizacji.

- Decyzja nie została podjęta pochopnie i stanowi wielką stratę dla naszych turniejów, graczy i fanów na całym świecie. Wierzymy, że jest to odpowiedzialne działanie, aby chronić zdrowie i zapewnić bezpieczeństwo całej tenisowej społeczności w obliczu globalnej pandemii. Światowy charakter naszego sportu i wymaganych międzynarodowych podróży stanowi znaczne ryzyko w zaistniałych okolicznościach, podobnie jak coraz bardziej restrykcyjne dyrektywy wydawane przez władze lokalne. Nadal monitorujemy to codziennie i czekamy na wznowienie rywalizacji, gdy tylko sytuacja poprawi się. W międzyczasie nasze myśli i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia kierujemy w stronę osób dotkniętych wirusem - powiedział szef ATP.

Co ciekawe, w żeńskim tenisie na razie nie zostały zawieszone żadne rozgrywki. Amy Binder, rzeczniczka WTA, poinformowała, że w tym momencie władze nie zamierzają zawiesić rozgrywek na sześć tygodni tak jak w przypadku męskiego tenisa.