Oficjalnie: MŚ w lotach w Planicy przełożone! Kiedy się odbędą?

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała oficjalnie o przełożeniu mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy, które były zaplanowane w dniach 19-22 marca.

W czwartek odbyło się spotkanie FIS-u z przedstawicielami drużyn w skokach narciarskich. Miały na nim zostać podjęte kluczowe decyzje dotyczące sezonu 2019/2020. Reprezentacje opowiedziały się za zakończeniem rywalizacji ze względu na strach przed zarażeniem. Ale FIS zdecydował, że ostateczny głos będą miały... władze lokalne.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Ostatecznie po godz. 14:00 Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, poinformował o odwołaniu pozostałych konkursów i zakończeniu sezonu 2019/2020. Kilka minut później FIS opublikował komunikat informujący o przełożeniu mistrzostw świata w lotach narciarskich, zaplanowanych w słoweńskiej Planicy w dniach 19-22 marca.

MŚ w lotach w Planicy odbędą się w następnym sezonie!

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, mistrzostwa odbędą się w sezonie 2020/2021, a nowy termin zostanie podany do publicznej wiadomości po konsultacjach z lokalnymi władzami, delegatami FIS i właścicielami praw telewizyjnych. 

Więcej o: