Ligi siatkówki w Polsce przestają grać! "Nie ma gdzie trenować i grać meczów"

Władze Polskiej Ligi Siatkówki podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet i 1. ligi - poinformowano w czwartek. Wszystko z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Władze Polskiej Ligi Siatkówki poinformowały w czwartek o zawieszeniu rozgrywek wszystkich lig siatkarskich, którymi zarządzają - PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet i KRISPOL 1. ligi w trybie natychmiastowym, z wyłączeniem 1. ligi, której ostatnia kolejka fazy zasadniczej zakończy się w sobotę 14 marca

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Paweł Zagumny tłumaczy decyzję

- Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji - podkreślił Paweł Zagumny, prezes PLS, cytowany w oficjalnym komunikacie. - Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca - dodał.

W komunikacie podkreślono, że władze PLS będą starały się po opanowaniu epidemii koronawirusa w Polsce, dokończyć rozgrywki w skróconym formacie, aby wyłonić zarówno mistrzów Polski w PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet, a także wyłonić zespoły, które awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się finały Pucharu Polski siatkarzy. Potwierdzono, że ZAKSA Kędzierzyń-Koźle, Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów i Verva Warszawa Orlen Paliwa zmierzą się w Spodku bez obecności kibiców na trybunach.