Sport.pl

FIS umywa ręce! Nie odwołuje Raw Air. Zrzuca odpowiedzialność na innych

W czwartek odbyło się spotkanie FIS-u z przedstawicielami drużyn w skokach narciarskich. Mieliśmy po nim poznać decyzję ws. ewentualnego przerwania Raw Air i mistrzostw świata w Planicy. Okazuje się jednak, że to tego nie dojdzie! Mówiąc krótko, FIS zrezygnował z podejmowania decyzji, licząc na działania władz lokalnych! Zarówno w Norwegii, jak i Słowenii.
Zobacz wideo

W czwartek miały zostać podjęte kluczowe decyzje dotyczące sezonu 2019/2020. Reprezentacje opowiadały się za zakończeniem rywalizacji ze względu na strach przed zarażeniem. Ale FIS zdecydował, że ostateczny głos będą miały... władze lokalne. Zarówno w Norwegii, jak i Słowenii. To zachowawcze działanie związane z ewentualnymi stratami płynącymi z kontraktów sponsorskich. Federacja umyła więc ręce i nie wzięła odpowiedzialności za zdrowie lub nawet życie kilkuset osób.

Dodatkowo przesunięto decyzję dt. mistrzostw świata w Planicy. Tutaj również FIS liczy na to, że Słoweńcy odwołają mistrzostwa świata, podobnie jak w czwartek zrobili to z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim.

Warto jednak zaznaczyć, że norweski Instytut Zdrowia może wydać decyzję o przerwaniu Raw Air właściwie w każdej chwili.

Fatalne informacje płyną z Norwegii 

Sytuacja związana z koronawirusem robi się w Europie dramatyczna. Norwegia jest krajem, w którym wirus rozprzestrzenia się w piekielnie szybkim tempie. Tylko w ostatnich 24 godzinach zdiagnozowano 229 nowych zakażeń. Oznacza to, że kraj jest w pierwszej trójce, jeśli chodzi o zachorowania na mieszkańca. Gorzej sytuacja wygląda tylko we Włoszech i Korei Południowej. W sumie w Norwegii odnotowano 629 przypadków, w tym 12 w samym Trondheim (stan na 12.03).

Więcej o:
Komentarze (23)
FIS umywa ręce! Nie odwołuje Raw Air. Zrzuca odpowiedzialność na innych
Zaloguj się
 • 6nine9

  Oceniono 17 razy 9

  Natomiast my jesteśmy w czołówce jeśli chodzi o liczbę zachorowań w stosunku do liczby testów.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 11 razy 5

  To głąby, zamiast zastosować polską metodę tzn. "Nie chcesz mieć chorych - nie rób testów", to badają się jak głupi i sobie sami winni.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 5 razy 3

  Odstepy co metr jak w sklepach i skakamy.

 • vanlig

  Oceniono 4 razy 2

  Dobrze, że przynajmniej umywa ręce.

 • zsm-5

  Oceniono 4 razy 2

  Generalnie umycie rąk jest nadzwyczaj wskazane. Nie tylko w obliczu zagrożenia wirusem.
  Z tym, że siedzenie na własnej dudzie jest tym razem bardziej skuteczne.

 • race444

  Oceniono 4 razy 2

  FIS czyli robta co ta chceta.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 1 raz 1

  Kto nie skacze też jest z FiSem

 • guru133

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro FIS nie chce ( nie potrafi) podjąć decyzji w sprawie organizacji zawodów, organizatorzy powinni odmówić odprowadzanie wszelkich należności na rzecz tej, jak się okazuje , niepotrzebnej instytucji.

 • cep_0

  0

  No tak, "Pecunia non olet", oczywiście dla FIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX