Polska nie pozna rywala na Euro 2020! Mecz barażowy odwołany. Co dalej?

Ze względu na pandemię koronawirusa odwołany został mecz Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna w ramach baraży do EURO 2020. To z tej dywizji barażowej Polacy mają poznać ostatniego rywala na mistrzostwach Europy.

Koronawirus paraliżuje rozgrywki piłkarskie w Europie. Włoska Serie A została zawieszona, nie wiadomo co z Ligą Mistrzów. W środę Juventus poinformował, że obrońca Daniele Rugani ma koronowirusa. Mistrz Włoch prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać w najbliższy wtorek 17 marca z Lyonem w 1/8 LM, bo wszyscy piłkarze „Starej Damy” mają kwarantannę.

Zobacz wideo

Co z barażami do EURO 2020? Reprezentacja Polski nie pozna rywala

Nie znana jest też przyszłość mistrzostw Europy, które już 12 czerwca mają rozpocząć się w Rzymie. Bośniacki Związek Piłki Nożnej poinformował, że odwołany został mecz Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna, który miał się odbyć 26 marca - do tej pory w Bośni zanotowano 11 przypadków koronawirusa. To mecz w ramach baraży do Euro 2020. W drugiej parze rywalizować mają Słowacy z Irlandczykami. Na turniej pojedzie tylko jedna z tych czterech drużyn i będzie rywalem Polski, Hiszpanii i Szwecji podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Taki jest plan, ale jak informuje "AS", możliwe, że UEFA zdecyduje się jednak przełożyć EURO na przyszły rok. 

Według rumuńskich mediów UEFA obecnie rozważa całkowite odwołanie marcowych meczów reprezentacji. Trudno wobec tego byłoby sobie wyobrazić rozegranie Euro 2020 w oryginalnym terminie, zwłaszcza że nie są znani jeszcze czterej uczestnicy turnieju (miały ich wyłonić cztery turnieje barażowe).

Więcej o: