Piłkarz Juventusu zakażony koronawirusem wydał oświadczenie

- Tak, mam koronawirusa, ale nie martwcie się, teraz czuję się dobrze - oświadczył Daniele Rugani, piłkarz Juventusu.

Wciąż wszyscy są w szoku. Wiele wskazuje, że środowy mecz Juventusu z Lyonem zostanie przełożony, bo Daniele Rugani, obrońca mistrza Włoch, jest zakażony koronawirusem. A to oznacza, że niemal na pewno cała drużyna będzie musiała zostać poddana kwarantannie.

- Juventus spełni wszystkie procedury izolacyjne wymagane przez prawo, w tym sporządzi listę osób, które miały z nim kontakt - czytamy w komunikacie włoskiego klubu. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że obrońca nie przejawia objawów choroby.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

- Tak, mam koronawirusa, ale nie martwcie się, teraz czuję się dobrze. Zachęcam do przestrzegania zasad higieny. Zróbmy to dla siebie, dla naszych bliskich i tych, którzy są wokół nas - oświadczył Daniele Rugani, cytowany przez włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano.

Zakażenie Daniele Ruganiego z Juventusu uruchomiło efekt domina. Czas najwyższy przestać się oszukiwać, że kontynuowanie rozgrywek w Europie, nawet bez udziału publiczności, ma jakikolwiek sens. Pytanie o możliwość zawieszenia Ligi Mistrzów i Ligi Europy jest już nieaktualne. Konrad Ferszter pisze, że dziś możemy jedynie zastanawiać się, kiedy taka decyzja zapadnie. I oby zapadła jak najszybciej.

Więcej o: