PSG popisało się bezmyślnością. Chciało transmitować mecz pod stadionem

PSG chciało zainstalować telebim pod swoim stadionem, na którym kibice mogliby obejrzeć mecz Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak policja.

W związku z epidemią koronawirusa starcie PSG z Borussią Dortmund odbywa się bez udziału publiczności. Mimo to pod paryskim stadionem zebrało się od 3 do 4 tysięcy kibiców mistrzów Francji. PSG chciało zainstalować telebim, na którym fani mogliby oglądać spotkanie. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak lokalna policja, a władze PSG są bardzo niezadowolone z tego powodu - informuje radio RMC Sport.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

Spotkanie jest rozgrywane przy zamkniętych trybunach, by zniechęcać ludzi do przebywania w dużych skupiskach i spowolnić rozprzestrzenianie się choroby. Francuska Ligue 1 już wcześniej wprowadziła dodatkowe obostrzenia i co najmniej do 15 kwietnia mecze tamtejszej ligi będą rozgrywane przy udziale maksimum 1000 kibiców. We Francji wykryto jak do tej pory ponad 1000 przypadków koronawirusa, z czego zmarło 30 osób.

UEFA przełożyła mecze Ligi Europy

Ze względu na koronawirusa UEFA przełożyła dwa mecze Ligi Europy (Sevilla - Roma i Inter Mediolan - Getafe), a środowe starcie Valencii z Atalantą w Lidze Mistrzów odbyło się przy pustych trybunach. Starcie PSG - Borussia Dortmund (1:2 w pierwszym meczu) trwa, relacja na żywo w Sport.pl.