Białorusini przepraszają Polaków. Mecz reprezentacji Polski U-21 odwołany przez koronawirusa

Reprezentacja Polski U-21 miała się zmierzyć z młodzieżową kadrą Białorusi 30 marca w Suwałkach. Do meczu jednak nie dojdzie, bo nasi wschodni sąsiedzi z obawy przed koronawirusem nie przylecą do Polski.

- Z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem, minister sportu Białorusi podjął decyzję o ograniczeniu wizyt sportowców w kilku europejskich krajach, w tym Polsce. W związku z tym informujemy, że towarzyski mecz reprezentacji do lat 21 Polska - Białoruś nie będzie mógł się odbyć. Liczymy na zrozumienie tej decyzji i przepraszamy za wszelkie komplikacje, jakie niesie ze sobą decyzja Ministerstwa Sportu Białorusi. Jesteśmy gotowi do współpracy oraz ustalenia nowego terminu tego spotkania towarzyskiego - czytamy w piśmie wysłanym przez sekretarza generalnego Białoruskiego Związku Piłki Nożnej Siarheia Zhardetskiego.

Zobacz wideo Jasna deklaracja Michniewicza!

W pogoni za Rosją

W grupie 5 eliminacji do ME U-21 Polacy zdobyli 10 punktów. Drużynę Czesława Michniewicza wyprzedają Rosjanie (14 pkt), ale rozegrali mecz więcej. Kwalifikacje do przyszłorocznego turnieju na Węgrzech i w Słowenii wywalczą zwycięzcy grup, a także najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Pozostałe reprezentacje z drugich miejsc o awans powalczą w dodatkowych play-offach.

"Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych"

Koronawirus paraliżuje świat sportu już od ponad tygodnia. Wszystkie rozgrywki sportowe we Włoszech zostały zawieszone, a tenisowy kalifornijski turniej Indian Wells, nazywany piątym wielkoszlemowym, został odwołany w przeddzień startu eliminacji. Teraz przyszła pora na Polskę, gdzie odwołano wiele imprez masowych już, m.in. galę KSW 53.

Według środowych danych, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już 27 przypadków pacjentów zakażonych koronawirusem. - Rekomendujemy odwołanie wszystkich imprez sportowych, niekoniecznie w skali masowej, tych mniejszych też, ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem. Będziemy wspierać polskie związki sportowe w podjętych krokach. Mówimy nie tylko o imprezach sportu wyczynowego, ale również imprezach dzieci i młodzieży. Rekomendujemy też niewyjeżdżanie polskich sportowych - oświadczyła Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Więcej o: